Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2024, 11:24

Reputacja i skradanie odegrają ważne role w Star Wars Outlaws. Ubisoft zadba, abyśmy mieli co robić w nowej gwiezdnowojennej grze

Redakcja portalu Game Informer otrzymała możliwość zagrania w wersję demonstracyjną Star Wars: Outlaws. Rozgrywka premiuje skradanie i skupia się wokół systemu reputacji.

Źródło fot. Ubisoft
i

Za nami prezentacja pierwszego zwiastuna fabularnego Star Wars: Outlaws, a wraz z nim ujawniona została data premiery. Ponadto ruszyła przedsprzedaż, dzięki której poznaliśmy ceny poszczególnych edycji. Teraz za sprawą portalu Game Informer, który miał okazję sprawdzić wersję demo, możemy zapoznać się z wrażeniami z rozgrywki, które pokazują nam częściowo, czego możemy się spodziewać.

Świat gry

Star Wars: Outlaws zaoferuje kilka planet i księżyców do eksploracji. Znajdziemy wśród nich te bardziej kultowe, jak Tatooine czy Akiva, ale też całkowicie nowe. Redaktor Game Informera miał okazję sprawdzić księżyc zwany Toshara, wraz z jego stolicą – Miroganą. Miasto zostało zaprojektowane tak, aby było mocno zagęszczone i wielopoziomowe, ale nie rozległe.

Chcieliśmy stworzyć coś z bardzo zagęszczoną aktywnością, a nie superrozległego, gdzie można się łatwo zgubić i nie ma wiele do zrobienia. Bardzo skupiamy się na zapewnieniu wrażenia gęstego, ruchliwego miasta. – powiedział Julian Gerighty, dyrektor kreatywny.

Po całym księżycu można się poruszać na dostępnym na wciśnięcie przycisku ścigaczu. Jazda opisywana jest jako „płynna, szybka i zwinna”. W otwartym świecie natrafić można na pomniejsze wioski oraz możliwe do złupienia obiekty.

Zadania i system reputacji

Istotnym elementem gry ma być system reputacji. Im większy jej poziom, tym przyjaźniej Kay – główna bohaterka – jest traktowana przez członków poszczególnych grup. Dzięki temu uzyskujemy na przykład możliwość swobodnego chodzenia po siedzibach, specjalne zasoby, zniżki w sklepach, a nawet pomoc w przypadku wpadnięcia w tarapaty z Imperium czy inną organizacją.

Poziom reputacji podnosimy poprzez wykonywanie zadań dla poszczególnych frakcji. W demie grający otrzymał zlecenie od anonimowego klienta, polegające na okradnięciu Syndykatu Pyke. Jeśli w trakcie jego wykonywania zostaniemy przyłapani, nasze względy w danej grupie spadną.

Co ciekawe, podczas infiltracji kryjówki możemy znaleźć także inne, niezwiązane z misją przedmioty. Decydując się na przekazanie ich jednej z grup, zyskamy jej przychylność.

Rozgrywka

Biorąc pod uwagę opisany system reputacji, rozgrywka zdaje się raczej premiować mechanikę skradania. Ukrywając się w cieniu, możemy eliminować potajemnie przeciwników, oczyszczając drogę do celu. W tych sytuacjach przydatny jest Nix – towarzysz Kay, istota rasy merqaal stworzonej na potrzeby gry. Może on odwracać uwagę strażników lub atakować ich.

Stworek pomaga też rozwiązywać zagadki środowiskowe, gdy na przykład musimy sięgnąć do wysoko umiejscowionego przycisku lub zatrzymać stojący nam na drodze wentylator.

Gdy zostaniemy dostrzeżeni, rozpoczyna się wymiana ognia. Kay ma do dyspozycji blaster oraz przedmioty lecznicze, a do tego może podnosić bronie upuszczone przez wrogów. Jako gracz możemy spróbować przedrzeć się siłą lub zniknąć z oczu wrogom i kontynuować skradanie.

Star Wars: Outlaws zmierza na PC i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Gra zadebiutuje 30 sierpnia tego roku. Osoby, które kupiły wersję Deluxe lub Ultimate, zabawę rozpoczną 27 sierpnia.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej