Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2012, 12:40

autor: Adrian Werner

Remember Me - Capcom pokazał system komponowania własnych kombosów

Podczas targów Tokyo Game Show firma Capcom wypuściła nowy zwiastun z gry Remember Me. Materiał pokazuje w akcji system walki, który umożliwi komponowanie własnych kombinacji ciosów.

Na tegorocznej edycji targów gamescom 2012 firma Capcom ujawniła nową grę paryskiego studia Dontnod Entertainment – Remember Me, znaną wcześniej pod roboczym tytułem Adrift. Projekt obecny był również na Tokyo Game Show, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jakie plany mają autorzy względem systemu walki i trzeba przyznać, że są one bardzo ciekawe.

Starcia w Remember Me położą nacisk na łączenie ciosów w kombinacje. Autorzy nie zamierzają jednak zaoferować zestawu własnych kombosów. Zamiast tego w grze pojawi się tzw. Combolab, za pomocą którego samodzielnie zaprojektujemy własne kombinacje. Wraz z postępami w grze będziemy odblokowywali kolejne wspomnienia bohaterki i za ich pomocą otrzymamy dostęp do nowych technik oraz ciosów. Według twórców takie rozwiązanie ma zapewnić dodatkową głębię systemowi walki i jednocześnie zachęcić graczy do eksperymentowania w poszukiwaniu najbardziej skutecznych kombosów.

Remember Me - Capcom pokazał system komponowania własnych kombowós - ilustracja #1

Combolab ma mieć postać oddzielnego menu, do którego będziemy mogli wejść w dowolnym momencie gry. Gracz otrzyma do dyspozycji cztery miejsca na własne kombinacje i każdą z nich określi samodzielnie dobierając odpowiednie kopnięcia oraz ciosy. Ataki zostaną podzielone na cztery kategorie zależnie od związanych z nimi unikalnych mocy. O sile kombinacji decydować ma nie tylko dobór poszczególnych technik, ale również ich kolejność.

W trakcie starć wykorzystamy też ciosy specjalne, które nie będą dostępne w Combolab. Ich aktywacja wymagać ma jednak uzbierania odpowiedniej liczby punktów skupienia, a te najłatwiej będzie nabić za pomocą dobrych kombinacji.

Remember Me - Capcom pokazał system komponowania własnych kombowós - ilustracja #2 Remember Me to zręcznościową grą akcji, która przeniesie nad do futurystycznego Paryża roku 2084. Fabuła opowie o konflikcie między korporacją Memoreyes a buntownikami z Errorists. Kontrolowana przez nas bohaterka będzie dysponowała urządzeniem umożliwiającym wpływanie na ludzki umysł. Wykorzystamy je m.in. do ogłuszania przeciwników oraz odwracania ich uwagi w trakcie sekcji skradankowych. Najciekawszym zastosowaniem tego gadżetu będzie jednak opcja włamania się do cudzego umysłu i zmiany jego wspomnień.

Remember Me zostanie wydany w maju 2013 roku na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.