Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 15:28

autor: luckie

Remember Me – nowa gra akcji od Capcomu ujawniona na gamescom 2012

Capcom podczas prezentacji na targach gamescom 2012 ujawnił Remember Me - niezwykle ciekawą grę akcji. Co powiecie na walkę w stylu Batmana, wspinaczkę rodem z Assassin's Creeda i hakowanie ludzkich umysłów w jednym?

Remember Me – nowa gra akcji od Capcomu ujawniona na gamescom 2012 - ilustracja #1

Podczas konferencji prasowej firmy Capcom na targach gamescom 2012 ujawniono nową grę paryskiego studia Dontnod Entertainment – Remember Me, znaną wcześniej pod roboczym tytułem Adrift. Opiera się ona na intrygującej koncepcji – kontroli ludzkiego umysłu. Przedstawiciele firmy pokazali dziennikarzom fragmenty rozgrywki, które budzą niemałe zainteresowanie produkcją.

Remember Me – nowa gra akcji od Capcomu ujawniona na gamescom 2012 - ilustracja #2

Akcja gry toczy się w roku 2084, w Paryżu. Remember Me przedstawia futurystyczną wizję świata, w którym Internet to za mało – ludzie posiadają wszczepiony do mózgu implant, pozwalający na usuwanie, dzielienie się lub wymienianie własnymi myślami. System ten kontrolowany jest przez korporację Memoreyes, której otwarcie sprzeciwia się nielegalna grupa aktywistów zwana Errorists. Protagonistka gry, Nilin, będąca jedną z Errorists, na początku rozgrywki przebywa w Bastylii, słynnym francuskim więzieniu. Jak się okazuje jest ona łowczynią wspomnień – posiada urządzenie zdolne kontrolować i zmieniać cudzą pamięć. Niestety, najwyraźniej ktoś użył podobnej broni przeciw niej samej – Nilin straciła pamięć i z łowczyni stała się ofiarą.

Remember Me – nowa gra akcji od Capcomu ujawniona na gamescom 2012 - ilustracja #3

Zgoda, samego motywu utraty pamięci nawet przy sporych pokładach dobrej woli nie można nazwać innowacyjnym. Oryginalne natomiast są pewne cechy rozgrywki. Używając urządzenia do kształtowania wspomnień, Nilin potrafi zdziałać cuda. W pokazanym na targach gameplayu ma za zadanie zlikwidować przedstawiciela Memoreye, Franka Forlana. Bohaterka znajduje swój cel w jego biurze i nakłania go do popełnienia samobójstwa. Aby to zrobić włamuje się do pamięci ofiary, by trochę tam namieszać. Przywołując ostatnią kłótnię Franka z żoną gracze mogą zmienić to, jak mężczyzna zapamięta jej przebieg. Co wy na to, aby dać facetowi do ręki odbezpieczony pistolet, tak by biedak był przekonany, że w gniewie zastrzelił kobietę? Pod wpływem takiego „wspomnienia” zrozpaczony Frank decyduje się targnąć na własne życie, a misja zostaje wykonana.

Remember Me – nowa gra akcji od Capcomu ujawniona na gamescom 2012 - ilustracja #4

Oprócz podobnych momentów, gracze niejednokrotnie będą zmuszeni walczyć, wspinać się na dachy budynków, czy skradać się. Bohaterka skacze, kopie i unika ciosów ze zwinnością Catwoman, w widowiskowy sposób pokonując licznych przeciwników. W walce pomocne jest wspomniane już urządzenie, którym można się posłużyć do ogłuszenia wroga lub nawet całkiem dosłownie usmażyć jego mózg. Potrafi ono również wykryć przeciwników, co przydaje się w sekwencjach skradankowych, lub wykraść ich wspomnienia w celu zdobycia potrzebnych informacji.

Remember Me – nowa gra akcji od Capcomu ujawniona na gamescom 2012 - ilustracja #5

Z tego, co pokazano na prezentacji wynika, że przynajmniej część miasta będzie oddana do swobodnej eksploracji. Przypomina to połączenie Deus Ex: Human Revolution, gdzie można było poruszać się po niewielkich dzielnicach miejskich, ze wspinaczką rodem z Assassin’s Creeda.

Remember Me ukazać ma się w maju 2013 roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Do tego czasu zapewne jeszcze nie raz napiszemy o tym ciekawie zapowiadającym się tytule. Poniżej obejrzeć możecie pierwszy zwiastun produkcji oraz opisany wyżej gameplay:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Remember Me

Remember Me