Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2020, 16:56

autor: Entelarmer

Remake Resident Evil 3 - w demo zagramy już za kilka dni

Firma Capcom wkrótce udostępni wersję demonstracyjną Resident Evil 3 na PC oraz konsolach. Nieco później będziemy też mogli sprawdzić otwartą betę sieciowego Resident Evil: Resistance.

Remake Resident Evil 3 - w demo zagramy już za kilka dni - ilustracja #1
W Raccoon City raczej nie ma koronawirusa, ale to marna pociecha dla mieszkańców miasta.

W obecnej sytuacji przybycie kolejnego wirusa to ostatnia rzecz, o jakiej chcielibyśmy usłyszeć. Chyba że dotyczy to powrotu do ogarniętego nieumarłą plagą Raccoon City w celu uprzyjemnienia sobie przymusowego pobytu w domu. To właśnie obiecuje firma Capcom, która zapowiedziała rychłe udostępnienie wersji demo gry Resident Evil 3. Odświeżoną wersję trzeciej odsłony znanego cyklu horrorów sprawdzimy 19 marca na komputerach osobistych (Steam) oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wydawca nie zdradził zbyt wiele, ale zapewne pokierujemy Jill Valentine w jednym z początkowych etapów rozgrywki, starając się przeżyć w mieście ogarniętym nieumarłym chaosem.

Na tym nie koniec atrakcji dla fanów marki. Tydzień później rozpocznie się otwarta beta Resident Evil: Resistance, będącego multiplayerowym spin-offem cyklu, a de facto również modułem sieciowym RE3. Tytuł ujawniono pod koniec zeszłego roku, a niewiele później mogliśmy zobaczyć go w akcji. Ogłoszenie przyjęto krytycznie, lecz Capcom zapewnił, że gra pozostaje zgodna z duchem serii. Czy tak jest w istocie, przekonamy się 27 marca. Na pełną wersję poczekamy niewiele dłużej – premierę zapowiedziano na 3 kwietnia, jednocześnie z debiutem Resident Evil 3.