Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2022, 17:15

Remake czy remaster? Rozmawiamy o The Last of Us

Drugi odcinek podcastu GRYOnline.pl przyniósł dyskusję na temat The Last of Us Remake. A może The Last of Us Remastered Remastered? Dowiedzcie się, co nasi redaktorzy sądzą o grze Naughty Dog w wersji na PS5.

Tydzień temu wystartował podcast GRYOnline.pl. W premierowym odcinku mogliście posłuchać, co Michał Mańka, Krystian „UV” Smoszna oraz Adam Zechenter sądzą na temat targów gamescom 2022. Opublikowany dziś epizod drugi to natomiast rozmowa Michała Mańki, Karola Laski i Mateusza Popielaka, której punktem wyjścia jest premiera The Last of Us: Part I na PS5.

Podcastu GRYOnline.pl wysłuchacie w serwisach Spotify, Apple Podcast i Anchor.fm. Linki do nich znajdziecie poniżej.

Podcast GRYOnline.pl w Spotify

Podcast GRYOnline.pl w Apple Podcast

Podcast GRYOnline.pl w Anchor.fm

Nasi redaktorzy biorą na tapet starą-nową grę studia Naughty Dog i dywagują nad tym, czy należy uznawać ją za remake, czy za „remaster remastera” – jak to ujął w naszej recenzji Dariusz „DM” Matusiak. Link do jego tekstu znajdziecie poniżej.

The Last of Us: Part I jest jednak jedynie punktem wyjścia do szerszej dyskusji na temat remasterów i remake’ów w ogóle. Czy ich tworzenie ma sens? Dla kogo one powstają? Czy warto po nie sięgać? Omawiane są przykłady gier takich jak GTA: The Trilogy – The Definitive Edition, Demon’s Souls Remake, Warcraft III: Reforged, The Elders Scrolls V: Skyrim, Gothic Remake oraz Final Fantasy VII Remake: Intergrade.

Kolejne odcinki podcastu GRYOnline.pl będą publikowane w każdy piątek.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej