Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2009, 10:50

autor: Jiker

Rekordowe New Super Mario Bros. Wii

New Super Mario Bros. Wii to kolejny wielki hit końcówki bieżącego roku. Z informacji ujawnionych przez magazyn Famitsu wynika, że w pierwszym tygodniu obecności gry na rynku japońskim rozbudowaną konwersję świetnej platformówki znanej z Nintendo DS nabyło niemal 940 tysięcy mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

New Super Mario Bros. Wii to kolejny wielki hit końcówki bieżącego roku. Z informacji ujawnionych przez magazyn Famitsu wynika, że w pierwszym tygodniu obecności gry na rynku japońskim produkcję bazującą na świetnej platformówce znanej z Nintendo DS nabyło niemal 940 tysięcy mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

Rekordowe New Super Mario Bros. Wii - ilustracja #1

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że mamy do czynienia z najszybciej sprzedającą się produkcją na Wii w japońskiej historii tej konsoli. W pokonanym polu dzieło wielkiego Shigeru Miyamoto pozostawiło jego inną produkcję. Chodzi tu mianowicie o zeszłoroczne Super Smash Bros. Brawl – bijatykę z bohaterami gier wydawanych na platformy Nintendo, której rezultat na poziomie 816 tysięcy egzemplarzy był dotąd wynikiem nie do pobicia. Trzecie miejsce na liście dzierży obecnie Mario Kart Wii (608 tysięcy), natomiast poza podium wypadła trzecia odsłona Monster Huntera (583 tysiące).

New Super Mario Bros. Wii sprzedaje się świetnie także w Stanach Zjednoczonych i na rynkach Europy Zachodniej. Wystarczy wspomnieć, ze w Wielkiej Brytanii dzieło koncernu Nintendo drugi tydzień z rzędu zdołało utrzymać się wśród najlepiej sprzedających się produkcji, dzierżąc jednocześnie palmę pierwszeństwa w kategorii Wii. Podobnie sytuacja wygląda w USA. Z nieoficjalnych danych zgromadzonych przez serwis VGchartz.com wynika, że na obu tych rynkach gra znalazła do tej pory ponad 2,2 miliona nabywców (światowa premiera odbyła się 15 listopada). Kolejnego, znacznego wzrostu sprzedaży można się spodziewać przede wszystkim tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Rekordowe New Super Mario Bros. Wii - ilustracja #2

Nic dziwnego zatem w tym, że analitycy przewidują, iż to właśnie New Super Mario Bros. Wii będzie obok Call of Duty: Modern Warfare 2 produkcją cieszącą się w 2009 roku największą popularnością. Swego czasu niektórzy z nich sugerowali nawet, że z uwagi na znikomą sprzedaż MW2 w Japonii przygody Mario i Luigiego zdołają pobić rezultat osiągnięty przez dzieło Infinity Ward. Obecnie taki scenariusz raczej nie jest już możliwy do zrealizowania – z najnowszych wyliczeń serwisu VGchartz.com wynika, że ostatnia odsłona cyklu Call of Duty została już zakupiona przez 10 milionów posiadaczy Xboksa 360 i PlayStation 3, a przecież na rynku jest jeszcze edycja pecetowa.

New Super Mario Bros. Wii to klasyczna platformówka, zbierająca bardzo dobre noty w branżowych mediach na całym świecie. Produkcję Miyamoto doceniono nie tylko za świetny single player, ale i rozbudowaną opcję wieloosobową (kilka zróżnicowanych trybów, w tym kooperację). Gra bazuje na New Super Mario Bros., czyli pozycji wydanej w połowie 2006 roku na przenośne Nintendo DS. Oryginał sprzedał się w nakładzie blisko 20 milionów egzemplarzy. Więcej informacji na temat New Super Mario Bros. Wii dostarczy Wam oficjalna strona internetowa gry.