Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2021, 18:31

autor: Szarmancki

Badanie dowodzi, że Red Dead Redemption 2 poprawia wiedzę o zwierzętach

Przeprowadzone na prawie 600 uczestnikach badanie udowadnia, że gracze Red Dead Redemption 2 posiadają większą wiedzę na temat zwierząt niż ludzie, którzy nie mieli styczności z tytułem. Zobacz wyniki zgromadzone przez użytkownika serwisu Reddit.

Gracze z wieloletnim stażem z pewnością zdają sobie sprawę, że z niektórych dostępnych na rynku tytułów można czerpać dodatkowe korzyści w postaci wiedzy, ponieważ mają one niebywałe walory edukacyjne. Tym razem mowa o produkcji, której zamysłem nie było nauczanie konsumentów. Jak udowodnił w serwisie Reddit użytkownik SaiRookwood – nauczyciel biologii z Cornwell oraz autor badania, które przedstawimy poniżej – ludzie, którzy spędzili dużo czasu w Red Dead Redemption 2, potrafią lepiej rozpoznawać gatunki zwierząt od tych, którzy z dziełem Rockstara nie mieli wcześniej styczności.

W badaniu SoiRookwooda wzięło udział blisko 600 osób powyżej osiemnastego roku życia, a polegało ono na rozpoznawaniu gatunków zwierząt z gry na podstawie zdjęć wykonanych w rzeczywistości. Jak się okazało, ankietowani zaznajomieni z Red Dead Redemption 2 lub jego sieciowym wariantem rozpoznali średnio aż 10 z 15 przykładów, w przeciwieństwie do pozostałej części grupy, której pozytywne rozwiązanie zadań przyszło z niemałym trudem. Co ciekawe, większą tendencję do udzielania poprawnych odpowiedzi miały osoby, których postać w Red Dead Online zajmowała się zawodem przyrodnika lub łowcy.

Badanie dowodzi, że Red Dead Redemption 2 poprawia wiedzę o zwierzętach - ilustracja #1

Na przestrzeni lat było wiele tytułów, z których mogliśmy wyciągnąć więcej niż tylko godziny dobrej zabawy. Oprócz Red Dead Redemption możemy również wymienić całą serię Assassin’s Creed – w poszczególnych grach mogliśmy odwiedzać interesujące miejsca osadzone w odległych od współczesności realiach historycznych i poznawać bardzo ciekawe fakty o przeszłości. Jerozolima w czasach wypraw krzyżowych, renesansowe Włochy, pogrążony w rewolucji Paryż czy Egipt w trakcie przejmowania władzy przez Kleopatrę – to tylko pojedyncze przykłady. Nie wspominam nawet o szeregu zaawansowanych symulatorów, które pogłębiają u graczy znajomość tematów podejmowanych przez poszczególne tytuły.

Na koniec warto wspomnieć, że dziś swoją premierę miała duża aktualizacja do Red Dead Online pod tytułem Blood Money, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przy jej okazji wprowadzono do gry wsparcie dla technologii NVIDIA DLSS 2.0 na komputerach osobistych.