Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2021, 18:31

Badanie dowodzi, że Red Dead Redemption 2 poprawia wiedzę o zwierzętach

Przeprowadzone na prawie 600 uczestnikach badanie udowadnia, że gracze Red Dead Redemption 2 posiadają większą wiedzę na temat zwierząt niż ludzie, którzy nie mieli styczności z tytułem. Zobacz wyniki zgromadzone przez użytkownika serwisu Reddit.

Gracze z wieloletnim stażem z pewnością zdają sobie sprawę, że z niektórych dostępnych na rynku tytułów można czerpać dodatkowe korzyści w postaci wiedzy, ponieważ mają one niebywałe walory edukacyjne. Tym razem mowa o produkcji, której zamysłem nie było nauczanie konsumentów. Jak udowodnił w serwisie Reddit użytkownik SaiRookwood – nauczyciel biologii z Cornwell oraz autor badania, które przedstawimy poniżej – ludzie, którzy spędzili dużo czasu w Red Dead Redemption 2, potrafią lepiej rozpoznawać gatunki zwierząt od tych, którzy z dziełem Rockstara nie mieli wcześniej styczności.

W badaniu SoiRookwooda wzięło udział blisko 600 osób powyżej osiemnastego roku życia, a polegało ono na rozpoznawaniu gatunków zwierząt z gry na podstawie zdjęć wykonanych w rzeczywistości. Jak się okazało, ankietowani zaznajomieni z Red Dead Redemption 2 lub jego sieciowym wariantem rozpoznali średnio aż 10 z 15 przykładów, w przeciwieństwie do pozostałej części grupy, której pozytywne rozwiązanie zadań przyszło z niemałym trudem. Co ciekawe, większą tendencję do udzielania poprawnych odpowiedzi miały osoby, których postać w Red Dead Online zajmowała się zawodem przyrodnika lub łowcy.

Na przestrzeni lat było wiele tytułów, z których mogliśmy wyciągnąć więcej niż tylko godziny dobrej zabawy. Oprócz Red Dead Redemption możemy również wymienić całą serię Assassin’s Creed – w poszczególnych grach mogliśmy odwiedzać interesujące miejsca osadzone w odległych od współczesności realiach historycznych i poznawać bardzo ciekawe fakty o przeszłości. Jerozolima w czasach wypraw krzyżowych, renesansowe Włochy, pogrążony w rewolucji Paryż czy Egipt w trakcie przejmowania władzy przez Kleopatrę – to tylko pojedyncze przykłady. Nie wspominam nawet o szeregu zaawansowanych symulatorów, które pogłębiają u graczy znajomość tematów podejmowanych przez poszczególne tytuły.

Na koniec warto wspomnieć, że dziś swoją premierę miała duża aktualizacja do Red Dead Online pod tytułem Blood Money, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przy jej okazji wprowadzono do gry wsparcie dla technologii NVIDIA DLSS 2.0 na komputerach osobistych.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem Gry-OnLine i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako autor wiadomości, a obecnie wspomaga dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki (zwłaszcza Rainbow Six Siege), survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory.

więcej