Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2017, 14:45

autor: AlexB

Recenzje The Legend of Zelda: Breath of the Wild - najlepsza Zelda od czasów Ocarina of Time

Na jutro zaplanowana jest premiera The Legend of Zelda: Breath of the Wild, czyli najnowszej odsłony legendarnej serii stworzonej przez Nintendo. Według pierwszych recenzji, które pojawiły się w sieci, mamy do czynienia z grą wybitną.

Od oficjalnej premiery The Legend of Zelda: Breath of the Wild na WiiU oraz Nintendo Switch, zaplanowanej na 3 marca, dzielą nas tylko godziny. Ta najnowsza odsłona kultowej serii przygodowych gier akcji rozpalała wyobraźnię graczy niemal od momentu jej pierwszych zapowiedzi, jeszcze w 2014 roku. Obietnice robiły wrażenie – w pełni otwarty świat, którego wielkość jest nieporównywalna do tych znanych poprzednich odsłon, rozwinięty system survivalu oraz ulepszona względem wcześniejszych części rozgrywka. Dodatkowym czynnikiem zwracającym uwagę na Breath of the Wild było oficjalne ogłoszenie, że tytuł ukaże się na konsolę Nintendo Switch w dniu jej premiery. Wszyscy byli zatem ciekawi, czy japońskiemu gigantowi uda się sprostać niezwykle wysokim oczekiwaniom. Według pierwszych branżowych recenzji, jakie ukazały się w sieci, zrobił to ze sporą nawiązką. Zgodnie z serwisem Metacritic, The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest drugą najlepszą odsłoną serii, tuż po Ocarina of Time. Do tej pory najniższą wystawioną grze oceną jest 9/10.

Na The Legend of Zelda: Breath of the Wild warto było czekać. - Recenzje The Legend of Zelda: Breath of the Wild - najlepsza Zelda od czasów Ocarina of Time - wiadomość - 2017-03-03
Na The Legend of Zelda: Breath of the Wild warto było czekać.

Recenzenci prześcigają się w pochwałach pod adresem najnowszej gry studia Nintendo. Są oni pod wrażeniem między innymi złożoności świata, klimatycznej oprawy audiowizualnej, niezwykłej historii oraz poczucia wielkiej przygody, które towarzyszy graczom przez cały czas trwania tytułu, a ma on starczyć na około 50 do 100 godzin. Uwagę dziennikarzy zwrócił również fakt, jak dobrze The Legend of Zelda: Breath of the Wild potrafi połączyć niemal trzydziestoletnią tradycję serii z elementami zapożyczonymi z takich gier jak Skyrim czy Wiedźmin 3, tworząc tym samym zupełnie unikalne doświadczenie, z jednej strony w duchu serii, z drugiej stanowiące jej redefinicję. Niektórzy redaktorzy określają ją jako najbliższą perfekcji Zeldę, absolutne arcydzieło i opus magnum studia Nintendo, kolejny stopień ewolucji gatunku przygodówek akcji, a nawet jedną z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek powstały.

Jedną z największych zalet nowej Zeldy jest jej oprawa audiowizualna. - Recenzje The Legend of Zelda: Breath of the Wild - najlepsza Zelda od czasów Ocarina of Time - wiadomość - 2017-03-03
Jedną z największych zalet nowej Zeldy jest jej oprawa audiowizualna.

Czy recenzenci wymieniają jakieś wady The Legend of Zelda: Breath of the Wild? W tekstach przewija się czasem narzekanie na drobne problemy techniczne (spadki liczby klatek, przenikające się tekstury itp.), zarządzanie ekwipunkiem i momentami zbyt wolne tempo rozgrywki. Jak zauważył również włoski oddział Eurogamera, ma się wrażenie, że tytuł nie do końca wykorzystuje potencjał konsoli Nintendo Switch, choć może to być spowodowane koniecznością dostosowania go do możliwości WiiU. W każdym razie, według zapewnień dziennikarzy, minusy nie są w stanie zaburzyć przyjemności płynącej z gry. Wszystko wskazuje zatem na to, że mamy do czynienia z kolejnym klasykiem, a nowa platforma japońskiego giganta otrzyma jeden z najlepszych tytułów startowych w historii.

Wybrane recenzje The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie 98/100.