Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2007, 18:30

autor: Vercetti

Rebellion pracuje nad kontynuacją ShellShocka

Pierwsze i ostatnie zarazem wieści odnośnie sequela gry ShellShock: Nam ’67 pojawiły się w sieci ponad trzy lata temu. Od tego czasu wydawca produktu, koncern Eidos, milczał na temat ponownego wysłania graczy na wirtualną Wojnę w Wietnamie. Wygląda jednak na to, że wkrótce będą oni mogli spakować swoje manatki i wyruszyć do Azji, ponieważ ShellShock 2 rzeczywiście powstaje, a nad procesem jego dev

Pierwsze i ostatnie zarazem wieści odnośnie sequela gry ShellShock: Nam ’67 pojawiły się w sieci ponad trzy lata temu. Od tego czasu wydawca produktu, koncern Eidos, milczał na temat ponownego wysłania graczy na wirtualną Wojnę w Wietnamie. Wygląda jednak na to, że wkrótce będą oni mogli spakować swoje manatki i wyruszyć do Azji, ponieważ ShellShock 2 rzeczywiście powstaje, a nad procesem jego developingu czuwa firma Rebellion.

Rebellion pracuje nad kontynuacją ShellShocka - ilustracja #1

Tytuł przeznaczony jest na platformy next-gen, w kontekście których padają na razie nazwy Xbox 360 i PlayStation 3. Jason Kingsley, szef studia pracującego nad trzecioosobową strzelaniną, mówi, że to produkt dla dorosłych odbiorców, odpowiednik Drabiny Jakubowej i Czasu Apokalipsy w segmencie filmów. W związku z tym autorzy ShellShocka 2 postarają się poruszyć w swym dziele wiele istotnych problemów: ukazać piekło wynikające ze zbrojnych konfliktów, a także wyjaśnić, dlaczego ludzie nawzajem siebie zabijają.

Ponieważ Rebellion zajmowało się w ostatnim czasie projektami poświęconymi wyłącznie konsoli PSP (The Simpsons Game, Star War Battlefront czy Alien Vs Predator), jego pracownicy mają pewne obawy co do swego next-genowego debiutu. Kingsley zapewnia jednak, że ShellShock 2 prezentuje się świetnie, a po przyszłorocznej premierze gry jego firma zajmie się rozwijaniem innych serii, m.in. Rogue Trooper oraz Sniper Elite.