Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2007, 18:30

autor: Vercetti

Rebellion pracuje nad kontynuacją ShellShocka

Pierwsze i ostatnie zarazem wieści odnośnie sequela gry ShellShock: Nam ’67 pojawiły się w sieci ponad trzy lata temu. Od tego czasu wydawca produktu, koncern Eidos, milczał na temat ponownego wysłania graczy na wirtualną Wojnę w Wietnamie. Wygląda jednak na to, że wkrótce będą oni mogli spakować swoje manatki i wyruszyć do Azji, ponieważ ShellShock 2 rzeczywiście powstaje, a nad procesem jego dev

Pierwsze i ostatnie zarazem wieści odnośnie sequela gry ShellShock: Nam ’67 pojawiły się w sieci ponad trzy lata temu. Od tego czasu wydawca produktu, koncern Eidos, milczał na temat ponownego wysłania graczy na wirtualną Wojnę w Wietnamie. Wygląda jednak na to, że wkrótce będą oni mogli spakować swoje manatki i wyruszyć do Azji, ponieważ ShellShock 2 rzeczywiście powstaje, a nad procesem jego developingu czuwa firma Rebellion.

Rebellion pracuje nad kontynuacją ShellShocka - ilustracja #1

Tytuł przeznaczony jest na platformy next-gen, w kontekście których padają na razie nazwy Xbox 360 i PlayStation 3. Jason Kingsley, szef studia pracującego nad trzecioosobową strzelaniną, mówi, że to produkt dla dorosłych odbiorców, odpowiednik Drabiny Jakubowej i Czasu Apokalipsy w segmencie filmów. W związku z tym autorzy ShellShocka 2 postarają się poruszyć w swym dziele wiele istotnych problemów: ukazać piekło wynikające ze zbrojnych konfliktów, a także wyjaśnić, dlaczego ludzie nawzajem siebie zabijają.

Ponieważ Rebellion zajmowało się w ostatnim czasie projektami poświęconymi wyłącznie konsoli PSP (The Simpsons Game, Star War Battlefront czy Alien Vs Predator), jego pracownicy mają pewne obawy co do swego next-genowego debiutu. Kingsley zapewnia jednak, że ShellShock 2 prezentuje się świetnie, a po przyszłorocznej premierze gry jego firma zajmie się rozwijaniem innych serii, m.in. Rogue Trooper oraz Sniper Elite.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.