Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2001, 09:40

autor: Fajek

Reakcje na atak terrorystyczny również w Polsce

Wiemy już o filmach, których emisja w kinach została wstrzymana ze względu na treść, mogącą kojarzyć się z zamachami z 11 września. Wiemy też o flagowej grze firmy Microsoft – Flight Simulator 2002 – którego premiera została wstrzymana, po to aby usunąć z finalnej wersji gry nowojorskie budynki, które zawaliły się po ataku. Tymczasem w Polsce również mamy do czynienia z takimi działaniami jak modyfikacje gier spowodowane wydarzeniami sprzed miesiąca.

Wiemy już o filmach, których emisja w kinach została wstrzymana ze względu na treść, mogącą kojarzyć się z zamachami z 11 września. Wiemy też o flagowej grze firmy Microsoft – Flight Simulator 2002 – którego premiera została wstrzymana, po to aby usunąć z finalnej wersji gry nowojorskie budynki, które zawaliły się po ataku. Tymczasem w Polsce również mamy do czynienia z takimi działaniami jak, modyfikacje gier spowodowane wydarzeniami sprzed miesiąca.

Choć nie do końca chodzi o modyfikację samej gry a jedynie o zmianę tytułu. Mowa o grze Arabian Nights, której wydawcą jest Manta Multimedia. Zdecydowano się zmienić polski tytuł z Arabskie Noce na Orientalne Noce. Zmiana ta podyktowana jest pojawieniem się nastrojów anty-arabskich w związku z panującą obecnie sytuacją polityczno-militarną na świecie. Nastroje te zupełnie niezasłużenie mogłyby zniechęcać do bardzo dobrej przecież gry, jaką są ORIENTALNE NOCE.

Przypomnijmy, że jest to bardzo dynamiczna gra action-adventure osadzona w realiach baśni o "Tysiącu i Jednej Nocy", a więc w klimatach bliskowschodnich. Gra ukaże się w grudniu w cenie 79,90 w sklepach na terenie całego kraju. Zachodnim wydawcą gry jest francuska firma Wanadoo.