Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 października 2001

Kłopoty AMD wynikiem wojny cenowej z Intelem

Fajek, 7 października 2001, 17:05

Wojna cenowa pomiędzy Intelem a AMD jeszcze nigdy nie osiągnęła takiego poziomu. Redukcje cen procesorów są tak częste, że klienci powoli tracą orientację. Jednak to, co dobre dla nas, (czyli klientów) niekoniecznie musi (a nawet na pewno nie jest) być korzystne dla producentów. Pierwsze efekty „wojny cenowej” dotknęły mniejszego z jej uczestników, mianowicie firmy AMD.

Coś dla (mega)maniaków

Mariusz Klamra, 7 października 2001, 15:06

Jeśli uważacie, że granie w gry massive multiplayer z abonamentem w wysokości 9.95 USD to kosztowna zabawa, dla porównania warto przyjrzeć się ofercie firmy Simutronics, która oferuje internetowe gry tekstowe z elementami graficznymi w bardzo „przystępnych” cenach: miesiąc gry kosztuje tam nawet 200-300 USD.

Film Final Fantasy chyba trochę niedoceniony

Mariusz Klamra, 7 października 2001, 14:26

Square Co, producent słynnej Serii Final Fantasy, ogłosił że definitywnie wycofuje się z przemysłu filmowego po niezwykle słabych wynikach finansowych swojego całkowicie komputerowo animowanego filmu Final Fantasy: The Spirits Within.

Nowe DirectX - czy warto się śpieszyć?

Mariusz Klamra, 7 października 2001, 14:07

Dzisiaj firma Microsoft ma udostępnić kolejną wersję beta DirectX 8.1, tym razem oznaczoną jako RC2. Teoretycznie jest ona przeznaczona tylko dla zarejestrowanych beta-testerów, praktyka wskazuje jednak że w ciągu kilku dni pojawi się ona zapewne do downloadu na wielu ogólnie dostępnych serwisach. Ponieważ nie wszyscy prawidłowo oznaczają ją jako betę, nieświadomy użytkownik może ulec pokusie zainstalowania jej, co radzimy wcześniej dobrze przemyśleć.

Agent Gliniarz - demo w przyszłym tygodniu

Fajek, 7 października 2001, 00:15

Pamiętacie grę Neverhood, która przypominała bajkę Plastuś? W Neverhoodzie wszystko było wykonane z plasteliny i okraszone przez autorów sporą dawką humoru. Niebawem na rynku pojawi się gra podobna w zamyśle do wspomnianego już Neverhooda pod tytułem Agent Gliniarz.