Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Arabian Nights (PC)

Orientalne Noce PC

Arabian Nights

Przygodowa gra akcji fabułą bazująca na klasycznych baśniach tysiąca i jednej nocy. Gracze przenoszą się do mistycznego królestwa Akabha, gdzie muszą odnaleźć pięć zaginionych córek sułtana.

Przygodowe | TPP | platformówki 3D | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Arabian Nights (PC)

producent: Silmarils

wydawca: Wanadoo

wydawca PL: Manta Multimedia

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22sierpnia2001

10grudnia2001

pudełko PL

Arabian Nights to przygodowa gra akcji fabułą bazująca na klasycznych baśniach tysiąca i jednej nocy. Gracze przenoszą się do mistycznego królestwa Akabha rządzonego przez prawego sułtana posiadającego pięć pięknych córek o imionach: Muscade, Melissa, Hellebore, Spiruline oraz Guarana.

Prawo głosi, że w dniu dwudziestych urodzin córki sułtana muszą wyjść za mąż, a jeżeli tego nie uczynią zostaną uznane za ladacznice i wygnane z królestwa, a na dodatek sułtan i jego rodzina utracą władzę w królestwie na rzecz Wielkiego Wezyra.

Właśnie nadchodzi ta upragniona chwila dwudziestych urodzin, gdy nagle w ich przeddzień wszystkie córki znikają w niewyjaśnianych okolicznościach. I tu rozpoczyna się nasza przygoda, wcielając się w postać Aliego, narzeczonego księżniczki Melissa wyruszamy z zadaniem odszukania jej, a później także jej sióstr i poślubienia swej wybranki

  • Siedem różnorodnych epizodów.
  • Dobrej jakości trójwymiarowa oprawa graficzna, dzięki której otaczający nas świat zachwyca swym bogactwem i orientalną stylistyką.
  • Ponad 60 postaci pobocznych, przyjaciół i wrogów.
  • Interesująca fabuła, walka, eksploracja i wiele różnych zagadek.
  • Bogaty zasób ruchów głównego bohatera: Ali skacze, biega, wykonuje przeróżne akrobacje, wspina się po winoroślach, itp.
  • Bogata oprawa dźwiękowa.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Wymagania wiekowe Arabian Nights

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Orientalne Noce

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Orientalne Noce - recenzja gry
Orientalne Noce - recenzja gry

Recenzja 2 stycznia 2002, 09:44

W pełni trójwymiarowa grafika jest dobrze dopracowana i kolorowa, realistycznie oddając kolejne lokacje, jak cmentarz czy sułtański pałac. Co prawda trochę kłopotu może sprawiać ruchoma kamera, która gubi się gdy walczymy plecami przy samej ścianie lub w jakimś zaułku. Jednak po chwili treningu można się do tego przyzwyczaić, unikając jednocześnie podobnych sytuacji. Całości towarzyszy nastrojowa oprawa muzyczna, wprowadzająca odpowiedni nastrój w zależności od sytuacji. W sumie cieszy tak udany powrót na polski rynek uznanej od lat francuskiej firmy Silmarils, która przecież może poszczycić się słynną serią cRPG Ishar czy utrzymaną w podobnej konwencji co Orientalne Noce przygodowej grze zręcznościowej Asghan: The Dragon Slayer. Po wielu perypetiach obecnie Silmarils trafił pod skrzydła prężnego wydawnictwa Wanadoo, będącego częścią dużej firmy telekomunikacyjnej. W Polsce gra ukazała się dzięki najmłodszemu dystrybutorowi, firmie Manta Multimedia, której udało się w całości zlokalizować Orientalne Noce. Tłumaczenie i czytane teksty stoją na wysokim poziomie, umożliwiając czerpanie pełnej przyjemności z gry. Wydaje się, że cena 79 zł nie jest zbyt wygórowaną kwotą za w sumie profesjonalnie przygotowany produkt.