Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 29 listopada 2019, 17:05

Rayman Legends od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]

Dziś w Epic Games Store zostanie udostępniona za darmo gra platformowa Rayman Legends. Ostatnią dużą odsłonę kultowego cyklu Ubisoftu będzie można pobrać bezpłatnie przez najbliższy tydzień.

Aktualizacja: Rayman Legends można już dodać do swojej kolekcji w Epic Games Store. Natomiast po 5 grudnia dołączy do niej Jotun: Valhalla Edition, czyli gra akcji w realiach mitologii nordyckiej od studia Thunder Lotus Games.

O nowym dużym Raymanie ani widu, ani słychu, ale ostatnia odsłona wciąż daje masę frajdy. - Rayman Legends od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja] - wiadomość - 2019-11-29
O nowym dużym Raymanie ani widu, ani słychu, ale ostatnia odsłona wciąż daje masę frajdy.

Kolejny tydzień to kolejna promocja w Epic Games Store. Tym razem w cyfrowym sklepie zostanie udostępniona za darmo platformówka Rayman Legends. Tytuł będziecie mogli pobrać bezpłatnie od godziny 17:00, przy czym oferta będzie dostępna do 6 grudnia. Jeśli chcielibyście zatrzymać produkcję na stałe, musicie dodać ją do swojej kolekcji przed zakończeniem promocji. Dotychczas następowało to w każdy czwartek, ale – jak widać – poprzednia darmowa gra wciąż jest dostępna. Jeśli więc jeszcze nie dodaliście Bad North do Waszej kolekcji, macie kilka godzin na skorzystanie z okazji.

Rayman Legends to jak dotąd ostatnia pełnoprawna odsłona kultowej serii platformówek Ubisoftu, która rozpoczęła żywot w połowie lat 90. XX wieku. Gra stanowi bezpośrednią kontynuację Rayman Origins z 2011 roku, które było de facto powrotem cyklu do gatunku po wielu latach wypełnionych mniej lub bardziej udanymi spin-offami. W grze powracamy do tytułowego Raymana, Globoxa i Małaków, którzy po długiej drzemce raz jeszcze muszą pokrzyżować plany niecnego Magika. To daje nam pretekst do odwiedzenia zróżnicowanych światów w celu uwolnienia porwanych Małaków.

Rayman i spółka dali czadu w swojej ostatniej przygodzie. - Rayman Legends od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja] - wiadomość - 2019-11-29
Rayman i spółka dali czadu w swojej ostatniej przygodzie.

Podstawowe założenia Rayman Legends nie odbiegają zbytnio od schematu znanego z typowych platformówek. Przemierzamy dwuwymiarowe poziomy, uważając na wrogów i pułapki oraz starając się zebrać rozsiane po planszach znajdźki. Gra wyróżnia się ogromem zawartości – dość powiedzieć, że jednym z bonusów są… niemalże wszystkie poziomy z Rayman Origins. Dochodzą do tego niewielkie nowinki pokroju Murfy’ego pozwalającego na manipulowanie otoczeniem w niektórych lokacjach, sekwencje muzyczne, liczne skórki oraz – rzecz jasna – starcia z bossami. Tytuł pozwala także na zabawę w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób, a na prawdziwych wyjadaczy czekają wymagające wyzwania czasowe. Produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków, których urzekła zarówno wciągająca rozgrywka, jak i świetna oprawa audiowizualna. Tytuł zachwycił też naszego recenzenta, który wystawił grze ocenę 9,5/10. Gra doczekała się również wydania na konsolach obecnej generacji: PlayStation 4 i Xboksie One w 2014 roku, oraz na Switchu dwa lata temu.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej