Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 29 listopada 2019, 17:05

autor: Entelarmer

Rayman Legends od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]

Dziś w Epic Games Store zostanie udostępniona za darmo gra platformowa Rayman Legends. Ostatnią dużą odsłonę kultowego cyklu Ubisoftu będzie można pobrać bezpłatnie przez najbliższy tydzień.

Aktualizacja: Rayman Legends można już dodać do swojej kolekcji w Epic Games Store. Natomiast po 5 grudnia dołączy do niej Jotun: Valhalla Edition, czyli gra akcji w realiach mitologii nordyckiej od studia Thunder Lotus Games.

O nowym dużym Raymanie ani widu, ani słychu, ale ostatnia odsłona wciąż daje masę frajdy. - Rayman Legends od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja] - wiadomość - 2019-11-29
O nowym dużym Raymanie ani widu, ani słychu, ale ostatnia odsłona wciąż daje masę frajdy.

Kolejny tydzień to kolejna promocja w Epic Games Store. Tym razem w cyfrowym sklepie zostanie udostępniona za darmo platformówka Rayman Legends. Tytuł będziecie mogli pobrać bezpłatnie od godziny 17:00, przy czym oferta będzie dostępna do 6 grudnia. Jeśli chcielibyście zatrzymać produkcję na stałe, musicie dodać ją do swojej kolekcji przed zakończeniem promocji. Dotychczas następowało to w każdy czwartek, ale – jak widać – poprzednia darmowa gra wciąż jest dostępna. Jeśli więc jeszcze nie dodaliście Bad North do Waszej kolekcji, macie kilka godzin na skorzystanie z okazji.

Rayman Legends to jak dotąd ostatnia pełnoprawna odsłona kultowej serii platformówek Ubisoftu, która rozpoczęła żywot w połowie lat 90. XX wieku. Gra stanowi bezpośrednią kontynuację Rayman Origins z 2011 roku, które było de facto powrotem cyklu do gatunku po wielu latach wypełnionych mniej lub bardziej udanymi spin-offami. W grze powracamy do tytułowego Raymana, Globoxa i Małaków, którzy po długiej drzemce raz jeszcze muszą pokrzyżować plany niecnego Magika. To daje nam pretekst do odwiedzenia zróżnicowanych światów w celu uwolnienia porwanych Małaków.

Rayman i spółka dali czadu w swojej ostatniej przygodzie. - Rayman Legends od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja] - wiadomość - 2019-11-29
Rayman i spółka dali czadu w swojej ostatniej przygodzie.

Podstawowe założenia Rayman Legends nie odbiegają zbytnio od schematu znanego z typowych platformówek. Przemierzamy dwuwymiarowe poziomy, uważając na wrogów i pułapki oraz starając się zebrać rozsiane po planszach znajdźki. Gra wyróżnia się ogromem zawartości – dość powiedzieć, że jednym z bonusów są… niemalże wszystkie poziomy z Rayman Origins. Dochodzą do tego niewielkie nowinki pokroju Murfy’ego pozwalającego na manipulowanie otoczeniem w niektórych lokacjach, sekwencje muzyczne, liczne skórki oraz – rzecz jasna – starcia z bossami. Tytuł pozwala także na zabawę w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób, a na prawdziwych wyjadaczy czekają wymagające wyzwania czasowe. Produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków, których urzekła zarówno wciągająca rozgrywka, jak i świetna oprawa audiowizualna. Tytuł zachwycił też naszego recenzenta, który wystawił grze ocenę 9,5/10. Gra doczekała się również wydania na konsolach obecnej generacji: PlayStation 4 i Xboksie One w 2014 roku, oraz na Switchu dwa lata temu.