Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2014, 19:45

autor: Ender

Raven's Cry – premiera przesunięta na 16 grudnia

Wydawca gry Raven's Cry ponownie przesunął jej premierę, która planowana była na koniec tego miesiąca. Nową datę debiutu wyznaczono na połowę grudnia. Gra ukaże się wówczas na komputerach PC. Posiadacze konsol będą musieli jednak poczekać na tytuł do przyszłego roku.

W trakcie produkcji gra zmieniła zespół deweloperski. Przed Polakami nad tytułem pracowało fińskie Octane Games - Raven's Cry – premiera przesunięta na 16 grudnia - wiadomość - 2014-11-28
W trakcie produkcji gra zmieniła zespół deweloperski. Przed Polakami nad tytułem pracowało fińskie Octane Games

Premiera gry Raven's Cry została ponownie przesunięta. To nie pierwsza zmiana daty debiutu produkcji, przygotowywanej przez polskie studio Reality Pump. Według pierwotnych zamierzeń wydawcy, tytuł miał pojawić się w sklepach jeszcze w październiku ubiegłego roku. Potem termin ten był wielokrotnie przekładany z różnych powodów. Ostatnio nastąpiło to dwa miesiące temu, kiedy ogłoszono, że gra trafi do graczy pod koniec tego miesiąca. Nowa i miejmy nadzieję ostateczna data premiery została wyznaczona na 16 grudnia. Warto zaznaczyć, że otrzymamy wówczas jedynie wersję PC. Konsolowe edycje Raven's Cry mają pojawić się bowiem dopiero w przyszłym roku. Twórcy planują port na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Co niepokojące i symptomatyczne, wydawca Raven's Cry nie opublikował nawet komunikatu prasowego dotyczącego zmiany daty premiery. Ostatnie oficjalne wieści na ten temat, które dostępne są na internetowej stronie gry, pochodzą z października i związane są z przesunięciem debiutu na listopad. O tym, że produkcja trafi do graczy w połowie grudnia dowiadujemy się jedynie z jej profilu w serwisie Steam. Od razu nasuwają się więc podejrzenia, że informacyjna cisza i brak mocnej akcji promocjyjnej może świadczyć o niskiej jakości pecetowej wersji gry lub wewnętrznych problemach TopWare Interactive.

Raven's Cry to gra akcji wzbogacona lekkimi elementami przygodowymi i RPG, w której wcielimy się w kapitana bandy piratów Christopera Ravena. Podczas kampanii pomożemy mu zemścić się na ludziach, którzy doprowadzili do śmierci jego bliskich. W trakcie zabawy zajmiemy się walką, zarówno na lądzie, jak i w trakcie bitew morskich. Poza głównym wątkiem fabularnym, który ma zapewnić ponad 20 godzin zabawy, pojawi się także sporo opcjonalnych zadań pobocznych.

  1. Widzieliśmy Raven's Cry - polskie RPG akcji dla fanów Risen 2 i Assassin's Creed IV
  2. Oficjalna strona internetowa gry Raven’s Cry