Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2014, 10:49

autor: Góral

Batman: Arkham Knight - ujawniono nowe informacje

Twórcy gry Batman: Arkham Knight ujawnili na forum Reddit kilka ciekawych informacji dotyczących nowej odsłony serii. Poruszono m.in. kwestie fabuły, stroju Batmana, czy też pojazdu Batmobil. Przed zagłębieniem się krótką lekturę przestrzegamy jednak, że w wiadomości pojawia się poważny spoiler dotyczący Batman: Arkham City.

Batman: Arkham Knight - Rycerz Arkham będzie jednym z głównych przeciwników Człowieka Nietoperza. - Batman: Arkham Knight - ujawniono nowe informacje - wiadomość - 2014-11-29
Batman: Arkham Knight - Rycerz Arkham będzie jednym z głównych przeciwników Człowieka Nietoperza.

Deweloperzy ze studia RockSteady, pracujący obecnie nad grą Batman: Arkham Knight, odpowiedzieli na pytania użytkowników forum Reddit, dzięki czemu poznaliśmy kilka ciekawych informacji dotyczących nowej odsłony uznanej serii gier akcji. Zanim jednak zagłębicie się w dalszą lekturę niniejszej wiadomości, pamiętajcie, że zawiera ona poważny spoiler dotyczący Batman: Arkham City. Jeżeli więc nie graliście jeszcze w „dwójkę”, to od razu przeskoczcie do trzeciego akapitu. Warto także wspomnieć, że w najbliższy poniedziałek opublikowany zostanie kolejny zwiastun z rozgrywką (pierwszy obejrzycie poniżej) z nowych przygód Człowieka Nietoperza. Przypominam również, że Batman: Arkham Knight trafi na rynek 2 czerwca 2015 roku w wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC.

Uwaga spoiler! Pracownicy RockSteady zdradzili, że akcja Arkham Knight rozpocznie się dokładnie w momencie zakończenia Arkham City, czyli tuż po śmierci Jokera. Deweloperzy zadali sobie pytanie, co się stanie, gdy największy przeciwnik Batmana zostanie usunięty z miasta, a odpowiedź na to zagadnienie poznamy w czasie zabawy. Koniec spoilera.

Batman: Arkham Knight w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji
  • Deweloper: RockSteady Studios
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 2 czerwca 2015 roku

Twórcy zdradzili także, że strój Batmana doczeka się poważnych zmian, zapewniając bohaterowi nowe umiejętności, związane przede wszystkim ze współpracą z Batmobilem, który ma być główną atrakcją Arkham Knight. Wyjawiono również, że pojazd będzie niezbędny do wykonania niektórych misji fabularnych, ale jednocześnie trafimy na momenty, w których nie będzie go można użyć, chociaż bardzo by pomógł Człowiekowi Nietoperzowi w wyjściu z tarapatów. Na koniec zapewniono także, że miasto, pomimo większego obszaru niż w poprzednich odsłonach, nadal będzie równie, jak nie bardziej, dopracowane i pełne szczegółów.