Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2016, 09:34

Randy Pitchford dementuje pogłoski: Battleborn nie przejdzie na model free-to-play

Niedawne pogłoski, jakoby gra Battleborn miała wkrótce przejść na model free-to-play, okazały się nieprawdziwe. Plotki te zdementował Randy Pitchford ze studia Gearbox Software, zapowiadając jednak, że studio pracuje nad jakimś rodzajem bezpłatnej wersji próbnej.

Tegoroczna rywalizacja wśród „bohaterskich” FPS-ów przebiegła pod dyktando firmy Blizzard – jej Overwatch nie tylko świetnie się sprzedał, ale i zebrał rewelacyjne oceny, czyniące go murowanym kandydatem do tytułu gry roku. Konkurencja w postaci wydanego w maju Battleborna nie mogła liczyć na podobne zainteresowanie i zaczęły krążyć plotki, że produkcja już wkrótce przejdzie na model free-to-play. Pogłoski te szybko zdementował jednak Randy Pitchford ze studia Gearbox Software.

Battleborn nieprędko stanie się darmowy. Twórcy planują za to pewien rodzaj bezpłatnej wersji próbnej. - Randy Pitchford dementuje pogłoski: Battleborn nie przejdzie na model free-to-play - wiadomość - 2016-09-30
Battleborn nieprędko stanie się darmowy. Twórcy planują za to pewien rodzaj bezpłatnej wersji próbnej.

Za całe zamieszanie odpowiada serwis Kotaku, który powołując się na anonimowe źródło poinformował, że Battleborn już wkrótce stanie się darmowy. Podobno deweloperzy, zespół Gearbox Software, chcieli od początku wypuścić tytuł w modelu free-to-play, zainterweniował jednak wydawca, firma 2K. Randy Pitchford błyskawicznie zareagował na te pogłoski na Twitterze: „Nie planujemy uczynienia gry bezpłatną”. W kolejnych wpisach deweloper dodał, że studio cały czas myśli nad tym, jak nieco ożywić produkcję. „Cały czas szukamy rozwiązań, jak powiększyć bazę graczy na PC” - pisze Pitchford. „Być może pomogłaby darmowa wersja próbna oraz DLC”. Na razie jednak sami twórcy nie wiedzą, jak wspomniany trial miałby wyglądać – mało prawdopodobne jest demo z ograniczeniem czasowym. Oficjalnych zapowiedzi możemy się więc spodziewać dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni.

Battleborn zdecydowanie przegrał batalię o serca i portfele graczy z wydanym w tym samym miesiącu Overwatchem. - Randy Pitchford dementuje pogłoski: Battleborn nie przejdzie na model free-to-play - wiadomość - 2016-09-30
Battleborn zdecydowanie przegrał batalię o serca i portfele graczy z wydanym w tym samym miesiącu Overwatchem.

W lipcu na model free-to-play przeszła inna produkcja wydana przez firmę 2K, Evolve. I o ile pierwsze dni mogły sugerować, że było to genialne posunięcie, tytuł szybko zaczął tracić zainteresowanie nowych graczy. Ani wydawca, ani Gearbox Software nie chcą więc zapewne ryzykować podobnego scenariusza w przypadku Battleborn – choć z drugiej strony muszą podjąć jakieś kroki, by nieco ożywić coraz mniej aktywną społeczność gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battleborn
  2. Recenzja gry Battleborn – niezła strzelanka, zły marketing
  3. Uratowane przez free-to-play – 7 gier, którym darmowość dała drugie życie