Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 września 2016, 19:32

autor: Ender

Filmy Portal i Half-Life wciąż w produkcji

Reżyser i producent J.J. Abrams potwierdził, że jego firma wciąż przymierza się do produkcji filmów Portal i Half-Life. Według twórcy, oficjalnej zapowiedzi tego pierwszego powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie.

O możliwej filmowej adaptacji serii Portal oraz Half-Life usłyszeliśmy po raz pierwszy jeszcze w 2013 roku. Pomysł przeniesienia na srebrny ekran dwóch największych hitów firmy Valve był efektem spotkania Gabe'a Newella oraz reżysera J.J. Abramsa. Obaj panowie mieli wówczas przypaść sobie do gustu i zgodzić się na współpracę. Odpowiedzialność za przygotowanie wstępnych wersji scenariusza oraz konceptów obu filmów spadła na firmę Bad Robot, która założona została i prowadzona jest przez Abramsa.

J.J. Abrams ma nadzieję na rychłą zapowiedź filmowej wersji serii Portal - Filmy Portal i Half-Life wciąż w produkcji - wiadomość - 2016-09-29
J.J. Abrams ma nadzieję na rychłą zapowiedź filmowej wersji serii Portal

Od tamtej pory o projektach mówi się niewiele. Co prawda reżyser kilkukrotnie potwierdzał, że nie zostały one zapomniane i pogrzebane, nie dzielił się jednak wówczas żadnymi konkretami na ich temat. Podobna sytuacja nastąpiła także w tym tygodniu. W krótkim wywiadzie dla serwisu IGN, który odbył się przy okazji uroczystej premiery serialu HBO Westworld, Abrams po raz kolejny zapewnił, że adaptacje gier Portal oraz Half-Life są w drodze. Co więcej, wyraził nadzieję na rychłą oficjalną zapowiedź tej pierwszej. Twórca stwierdził także, że jest w stałym kontakcie z Valve, a jego zespół prowadzi od dawna bardzo aktywne i intensywne działania zmierzające do rozpoczęcia produkcji filmów. Zapytany o to, czy scenarzyści mają zamiar zaprezentować historie znane z gier czy też może przedstawić własną oryginalną wizję uniwersum Valve, nie odpowiedział jednoznacznie dodając tylko, że nad skryptem pracują prawdziwi fani i miłośnicy obu serii.

Niepewny los filmowego Portala i Half-Life'a dzieli w tej chwili także wiele innych adaptacji gier, które pozostają w planach największych studiów filmowych. Hollywood czeka z niecierpliwością na wyniki filmowego Assassin's Creeda. Po chłodnym przyjęciu filmu Warcraft: Początek, który co prawda przyniósł spore zyski, ale głównie za sprawą ogromnej popularności w Chinach, ewentualny sukces aktorskiej wersji największego przeboju Ubisoftu może okazać się kluczowy dla podobnych obrazów. Jeżeli Assassin's Creed sprosta oczekiwaniom inwestorów to dla pozostających do tej pory w zamrażarce projektów, o których mówi się od wielu lat, takich jak np. Uncharted czy The Last of Us, otworzą się zupełnie nowe możliwości.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.