Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2017, 10:13

autor: Movis

Rainbow Six: Siege – w grze pojawią się pakiety Alfa

Przy okazji najnowszego patcha, poprawiającego stan techniczny gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, twórcy w paru zdaniach przybliżyli też fanom, jak będzie wyglądał system skrzynek z kosmetycznym łupem. Na razie brakuje jednak konkretów.

O sieciowej strzelance Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ostatnimi czasy nie mówi się zbyt wiele w mediach. Tytuł wszedł w mały stan hibernacji, związany z rozpoczętą w okolicach maja operacją Health, która swoją drogą bezpardonowo obrabowała też polskich fanów z sezonu z GROM-em w roli głównej. Deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal do sierpnia będą jeszcze pracować nad poprawą stanu kodu sieciowego i innych elementów technicznych, ale w ostatniej aktualizacji pojawiła się interesująca informacja innego rodzaju.

Rainbow Six: Siege jest obecnie na trwającej pełny kwartał „wizycie u lekarza”. - Rainbow Six: Siege – w grze pojawią się pakiety Alfa - wiadomość - 2017-07-13
Rainbow Six: Siege jest obecnie na trwającej pełny kwartał „wizycie u lekarza”.

W oficjalnym wpisie dotyczącym łatki 2.1.1 przeczytać można o pakietach Alfa, czyli nieśmiało zapowiadanych wcześniej skrzynkach z losowymi nagrodami kosmetycznymi. Mają one pojawić się nieco później niż właściwy patch (który już hula na serwerach) i zawierać m.in. skórki wydane jakiś czas temu (np. malowania Czarny Lód), ale też ekskluzywne dodatki, dostępne jedynie poprzez otwieranie samych paczek. Deweloperzy mówią, że ma być to sposób na zdobywanie „kosmetyków” tylko poprzez grę i w ramach zachęty zapewnią każdemu użytkownikowi jeden pakiet Alfa na dobry początek.

Kanadyjscy twórcy powinni jednak ostrożnie podchodzić do całego systemu i zawartości, jaką zaoferują w skrzynkach. Gracze bywają bardzo wyczuleni na zasady ich działania, sposoby zdobywania, ewentualne klucze do ich otwierania i wpływ ich zawartości na rozgrywkę. Podstawowym pytaniem jest to, jak często można się spodziewać takiej teoretycznie darmowej szansy na fajne dodatki? Czy w środku znajdziemy też płatne boostery zdobywanej za mecze waluty, czy będą to jedynie skórki na broń i bohatera? Pytań jest dużo, a odpowiedzi niewiele.

Palący problem braku konkretów ma jednak zostać rozwiązany już niedługo. Zespół obiecał bowiem wyjawić więcej danych w przyszłym tygodniu, w osobnej informacji na blogu gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege