Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 kwietnia 2013, 16:45

Quantic Dream na Digital Dragons 2013 – wiceprezes ujawni sekrety studia

Na festiwalu Digital Dragons 2013 pojawi się Guillaume de Fondaumière, wiceprezes Quantic Dream. Zastępca Davida Cage’a opowie o drodze, jaką przebyło studio od gry Omikron, przez Heavy Rain, aż po nadchodzącą Beyond: Dwie Dusze.

Wiceprezes Quantic Dream będzie gościem festiwalu Digital Dragons 2013. - Quantic Dreams na Digital Dragons 2013 – wiceprezes ujawni sekrety studia - wiadomość - 2013-04-02
Wiceprezes Quantic Dream będzie gościem festiwalu Digital Dragons 2013.

Tegoroczna edycja Festiwalu Digital Dragons zbliża się wielkimi krokami – największa w Polsce impreza dedykowana gamedevowi, na której spotkają się m.in. przedstawiciele największych rodzimych firm tworzących gry, wydawcy oraz dziennikarze.

Jak pisaliśmy wcześniej, wśród wielu gości na imprezie pojawią się Adam Badowski (CD Projekt RED), Adrian Chmielarz (The Astronauts), Michał Drobot (Guerrilla Games), Michał Madej (Ubisoft), Paweł Marchewka (Techland) i Tomasz Gop (CI Games). Gościem imprezy będzie także światowej sławy operator, nominowany do Oskara Sławomir Idziak, który weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Od polskiej szkoły filmowej do polskiej szkoły growej”.

Mamy przyjemność przedstawić kolejnego gościa specjalnego – będzie nim Guillaume de Fondaumiere, co-CEO w Quantic Dream, który do firmy Davida Cage’a dołączył prawie 10 lat temu. W tym czasie pracował nad grami Fahrenheit, Heavy Rain, a obecnie Beyond: Dwie Dusze. Guillaume na festiwalu opowie o drodze jaką przeszło Quantic Dream od swojego pierwszego tytułu – Omikron – oraz przedstawi ich wizję opowiadania historii, tworzenia wiarygodnych postaci i budowania u graczy emocji.

Choć festiwal jest imprezą zamkniętą, przeznaczoną tylko dla osób z branży, to zainteresowanie Digital Dragons 2013 przerosło oczekiwania organizatorów i już po kilku dniach wszystkie zaproszenia zostały rozdane. Festiwal, którego głównym patronem jest serwis gry-online.pl, odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2013 roku na terenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie przy ul. Rajskiej 12.

Quantic Dreams na Digital Dragons 2013 – wiceprezes ujawni sekrety studia - ilustracja #3Beyond: Dwie Dusze jest najnowszą produkcją Quantic Dream, w którą posiadacze PlayStation 3 zagrają w październiku tego roku. To thriller z nadprzyrodzonymi elementami. Jego główną bohaterką jest Jodie Holmes – wciela się w nią nominowana do Oskara za Juno Ellen Page. Jodie związana jest z tajemniczym bytem – Aidenem. Ta paranormalna więź jest przedmiotem badań doktora Nathana Dawkinsa, którego zagra nominowany do dwóch Oskarów Willemem Dafoe.

  1. Oficjalna strona festiwalu Digital Dragons 2013