Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2016, 09:45

autor: Entelarmer

Psychonauts pojawi się na PlayStation 4 wiosną tego roku

James Spafford ze studia Double Fine poinformował o planowanym wydaniu pierwszego Psychonauts na konsolę PlayStation 4. Tytuł miałby zadebiutować na wiosnę tego roku.

Na Psychonauts 2 trochę poczekamy, ale zawsze pozostaje kultowy oryginał. - Psychonauts pojawi się na PlayStation 4 wiosną tego roku - wiadomość - 2016-01-13
Na Psychonauts 2 trochę poczekamy, ale zawsze pozostaje kultowy oryginał.

Fani Psychonauts – kultowej, parapsychicznej platformówki od studia Double Fine – nie mają ostatnio zbyt wielu powodów do narzekania. Najpierw twórcy ujawnili Psychonauts 2, bezpośrednią kontynuację jedynki, po czym wystartowali ze zbiórką pieniędzy na nowe przygody Raza. Akcja zakończyła się sukcesem i w sumie zebrano 3,8 miliona dolarów. W międzyczasie zapowiedziano też Psychonauts in the Rhombus Ruins, stanowiące pomost pomiędzy oryginalnym Psychonauts a Psychonauts 2 i wykorzystujące technologię PlayStation VR. Teraz zaś James Spafford z Double Fine Productions poinformował we wpisie na oficjalnym blogu PlayStation, że pierwsi Psychonauci zadebiutują na wiosnę na konsoli PlayStation 4. Będzie to „emulowana wersja oryginalnego Psychonauts na PlayStation 2”, aczkolwiek nieco podrasowana w stosunku do pierwowzoru. Na razie nie podano zbyt wielu informacji – nie wiadomo na przykład, czy tytuł zostanie wzbogacony o Trofea platformy PlayStation Network.

Psychonauts to kultowa platformówka 3D z 2005 roku, w której kierowaliśmy poczynaniami Razputina (Raza), młodego chłopaka marzącego o dołączeniu do Psychonauts, elitarnej jednostki, której członkowie zagłębiają się w ludzkie umysły. Właśnie w nich spędzamy znaczną część gry, zwiedzając niesamowite i niebezpieczne światy oraz zdobywając nowe zdolności. Gra została ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów, a w naszej recenzji wystawiliśmy jej ocenę 9/10.