Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2017, 20:12

autor: Góral

Psychonauts 2 wyszło z fazy preprodukcji

Twórcy gry Psychonauts 2 poinformowali, że deweloping przebiega bardzo dobrze i zakończono już fazę preprodukcji.

Psychonauts 2 wyszło z fazy preprodukcji - ilustracja #1

Studio Double Fine poinformowało, że zapowiedziana pod koniec 2015 roku gra Psychonauts 2 weszła w kolejny etap dewelopingu. W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że prace idą bardzo dobrze i tytuł wyszedł z fazy preprodukcji, więc teraz zaczyna się prawdziwa zabawa.

Firma uporała się już z podstawowymi problemami, ma pełny zarys historii, przygotowano wszystkich bohaterów oraz wykonano lwią część podstawowych elementów rozgrywki. Jako przykład podano Raza – deweloperzy mają przygotowane animacje ruchów. Bohater potrafi już skakać, biegać, zaprojektowano niektóre moce itd. W związku z tym deweloperzy zbliżają się powoli do pierwszego grywalnego projektu, tak zwanego „vertical slice”, czyli małego fragmentu rozgrywki, w którym zawartych zostanie większość rozwiązań (eksploracja, zagadki, walka itd.), jakie pojawią się w pełnej wersji. Przy okazji pochwalono się też nowym modelem Raza, który możecie obejrzeć w pełnym 3D w tym miejscu.

Jak widać, do ukończenia Psychonauts 2 jeszcze długa droga, ale deweloperzy wykonali już pierwszy poważny krok, więc jak dalej tak pójdzie, to powinni się wyrobić na trzeci kwartał 2018 roku, kiedy to ma ukazać się finalne wydanie gry.