Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 10:45

autor: Serek

Przeciek: STALKER 2 pojawi się na gamescom 2019

Wygląda na to, że na zbliżającym się gamescomie poznamy nowe informacje na temat gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Wizytą w Kolonii pochwalił się jeden z pracowników GSC Game World, a członkowie studia zostali zauważeni w drodze na targi.

A nie da się wcześniej? - Przeciek: STALKER 2 pojawi się na gamescom 2019 - wiadomość - 2019-08-19
A nie da się wcześniej?

Ostatnie kilka lat nie należało do najłatwiejszych dla oddanych fanów serii S.T.A.L.K.E.R. Po pojawieniu się na rynku Zewu Prypeci w 2009 roku, studio GSC Game World zwinęło kramik i mimo kilku zapowiedzi, do tej pory nie otrzymaliśmy kontynuacji. Sytuacja zaczęła zmieniać się na lepsze w maju 2018 roku, kiedy ogłoszono, że S.T.A.L.K.E.R. 2 jest w produkcji. Tym razem nie były to czcze słowa, bo na początku roku otrzymaliśmy kolejne przesłanki o grze. Następnie przyszedł czas na artwork oraz fragment muzyki, a także deklarację, że tytuł nie otrzyma trybu battle royale, ale będzie wspierał mody.

Nadal jednak nie doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji rozgrywki, ani nawet zwiastuna. Na szczęście niebawem prawdopodobnie się to zmieni, bowiem wygląda na to, że ekipa z GSC Game World wybiera się na targi gamescom. Jeden z użytkowników forum ResetEra przeprowadził drobne śledztwo w tej sprawie i oto, co z niego wynika. Projektant poziomów ze studia GSC, Denis Rudoy, udostępnił poniższe zdjęcie na jednym z portali społecznościowych. Dopisek „gotowy na gamescom” wydaje się wyczerpywać temat. Ktoś spytał w komentarzu, czy w Kolonii będzie stoisko dedykowane grze, na co odpowiedzią była tylko wymowna ikonka emoji.

Ostatecznie post został usunięty, ale jak wiemy - w internecie nic nie ginie. Jeśli uważacie, że komunikat Rudoya to wciąż niewystarczający dowód, to musimy dodać, że członkowie GSC Game World zostali zauważeni w drodze na gamescom. Każdy z nich ubrany w koszulkę lub bluzę z logiem S.T.A.L.K.E.R. 2. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych kilku dni usłyszymy dużo więcej o grze.

Produkcja ma trafić na rynek w 2021 roku. Jeśli ta data rzeczywiście okaże się prawdziwa, to do premiery pozostało jeszcze sporo czasu. Przypomnijmy, że twórcy wciąż nie podali informacji dotyczących platform docelowych, na których miałby ukazać się tytuł. 2021 rok wydaje się sugerować debiut na PC, Xboksie Scarlett oraz PlayStation 5 - o ile S.T.A.L.K.E.R. 2 w ogóle ukaże się na konsolach. Miejmy nadzieję, że wszystkiego dowiemy się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

  1. Oficjalna strona internetowa gry S.T.A.L.K.E.R. 2
  2. S.T.A.L.K.E.R. 2 - jak może wyglądać powrót do strefy?