Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 grudnia 2017, 00:39

Promocje mobilne na weekend 30-31 grudnia (Tempest, Shadow Warrior, Machinarium)

Przed Wami poniekąd noworoczne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Tempest, Shadow Warrior Classic Redux, Machinarium, Botanicula, King of Dragon Pass, Downwell i Hatoful Boyfriend.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. Przypominamy, że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

Bitwy morskie i starcia z legendarnymi monstrami to chleb powszedni w pirackim Tempest. - Promocje mobilne na weekend 30-31 grudnia (Tempest, Shadow Warrior, Machinarium) - wiadomość - 2017-12-30
Bitwy morskie i starcia z legendarnymi monstrami to chleb powszedni w pirackim Tempest.

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Tempest

Noworoczny przegląd promocji mobilnych rozpoczynamy iście pirackim „Arrrr!”. O połowę taniej kupicie bowiem TempestRPG-a akcji z wyjętymi spod prawa wilkami morskimi w rolach głównych. W trakcie zabawy gracz opływa świat podzielony na trzy rozległe regiony, sukcesywnie budując piracką reputację. Na jego drodze stają nie tylko bezbronne statki kupieckie, ale także inni bezwzględni korsarze, wyznawcy tajemniczego kultu oraz legendarne morskie potwory. Rozgrywka koncentruje się na typowych pirackich aktywnościach, takich jak poszukiwanie skarbów oraz toczenie bitew morskich.

 1. Android: 17,99 zł
 1. iOS: 18,99 zł

Shadow Warrior Classic Redux

Osobom preferującym czystą akcję polecamy Shadow Warrior Classic Reduxzremasterowaną wersję kultowej gry akcji z 1997 roku, w której jako Lo Wang stawiamy czoła hordom potworów przywołanych z innego wymiaru przez szefa firmy Zilla Corporation. Zabawa sprowadza się do eksploracji rozległych poziomów i eliminacji przeciwników, czego dokonujemy przy użyciu rozbudowanego arsenału broni białej (katana), miotanej (shurikeny) oraz palnej (UZI, wyrzutnie rakiet, granatniki). Odświeżenie gry sprowadziło się przede wszystkim do podbicia rozdzielczości (formą bonusu są też poziomy z dwóch oficjalnych rozszerzeń). Twórcy dostosowali też sterowanie do ekranów dotykowych, choć trzeba przyznać, że nie należy ono do wygodnych. Lepszym wyborem jest skorzystanie z zewnętrznych kontrolerów.

 1. Android: ok. 4 zł

Machinarium i Botanicula

W święta Bożego Narodzenia mogliście kupić za kilka złotych doskonałego Samorosta 3, a przez kilkadziesiąt najbliższych godzin możecie skorzystać z promocji na Machinarium i Botaniculę (tylko Google Play) – poprzednie dwie znakomite przygodówki point’n’click czeskiego studia Amanita Design. W pierwszej bierzemy udział w niezwykłej odysei robota o niewielkich rozmiarach, ale za to wielkim sercu. Z kolei Botanicula opowiada historię pięciu istot zamieszkujących gałęzie olbrzymiego drzewa, które powoli umiera z powodu ataku bezlitosnych pasożytów. Produkcje zachwycają klimatem, oprawą audiowizualną i dopracowanymi zagadkami.

 1. Botanicula – Android: 6,99 zł
 2. Machinarium – Android: 6,99 zł

King of Dragon Pass

Jak to zwykle bywa pod koniec roku, doczekaliśmy się 50-procentowej obniżki ceny gry King of Dragon Pass. Mamy tu do czynienia z udanym połączeniem tekstówki, przygodówki, strategii turowej i RPG-a. Produkcja została osadzona w realiach łączących fantasy z mitologią nordycką i oferuje świetnie napisaną historię, kształtowaną przez setki decyzji podejmowanych przez użytkownika. Dbanie o bezpieczeństwo i rozwój wioski na niezbadanych terenach Przełęczy Smoka potrafi wciągnąć na wiele godzin.

 1. Android: 21,99 zł
 1. iOS: 18,99 zł

Downwell

Jeśli ominęła Was listopadowa przecena Downwelljednej z najlepszych gier mobilnych 2015 roku – to właśnie możecie nadrobić tę zaległość (przynajmniej jeśli chodzi o użytkowników Androida). Dzieło młodego, japońskiego dewelopera Ojiro Fumoto jest roguelike’ową, arcade’ową strzelanką o zaskakująco głębokiej mechanice rozgrywki. Przejmujemy w nim kontrolę nad bohaterem wyposażonym w specjalne obuwie, które tradycyjne funkcje spacerowe łączy z bojowymi. Dzięki wbudowanym działom ostrzeliwujemy wrogów, kruszymy skały i wykonujemy powietrzne manewry. Akcja rozgrywa się w wąskiej, bezdennej studni, w której ukryte są liczne skarby. Dostępu do nich bronią zastępy wrogów.

 1. Android: ok. 4 zł

Hatoful Boyfriend

Osobom gustującym w grach cokolwiek oryginalnych, pragniemy zwrócić uwagę na potężną obniżkę ceny Hatoful Boyfriendbardzo udanej produkcji z gatunku visual novel. Główna bohaterka tej niecodziennej gry trafia do szkoły średniej przeznaczonej w całości dla inteligentnych i mówiących ptaków. Na miejscu zaprzyjaźnia się z uczniami oraz próbuję znaleźć prawdziwą miłość. Największą zaletą gry jest oczywiście doskonale napisana historia, pełna wyborów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

 1. Android: ok. 4 zł

The House of Da Vinci

Coś dla fanów cyklu The Room i niedawno wydanego Riddlorda – 40% taniej zakupicie The House of Da Vinci, czyli trójwymiarową grę logiczną z elementami przygodówki point’n’click, w której jako najlepszy uczeń Leonarda Da Vinci wyruszamy na poszukiwania mistrza. Wskazówek szukamy w jego niezwykłym domu, wypełnionym po brzegi tajemniczymi mechanizmami, łamigłówkami i sekretami.

 1. Android: 13,99 zł
 1. iOS: 13,99 zł

Inne świąteczne przeceny gier mobilnych – m.in. Always Sometimes Monsters, Danmaku Unlimited, Talisman: The Horus Heresy, Rubek

W ostatnich dniach na platformach Google Play i App Store przeceniono lub zaoferowano za darmo szereg innych, zwykle mniej znanych pozycji. Są wśród nich klasyczna platformówka Dokuro, niezależny RPG Always Sometimes Monsters, shmupy z serii Danmaku Unlimited, planszówska Talisman: The Horus Heresy, udana gra logiczna Rubek oraz przygodówka The Tiny Bang Story. Aktualnie wśród propozycji tego typu znajdziecie:

 1. Alien Shooter – Android: 10,99 zł
 2. Always Sometimes Monsters – Android: ok. 4 zł
 3. Danmaku Unlimited 2 – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 4. Danmaku Unlimited 3 – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 5. Dementia: Book of the Dead – Android: za darmo
 6. Dokuro – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 7. FOTONICA – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 8. Gem Miner 2 – Android: za darmo
 9. Kiwanuka – Android: ok. 6 zł / iOS: 2,99 zł
 10. Linia – Android: za darmo
 11. Rubek – Android: 1,99 zł / iOS: 2,99 zł
 12. SPACEPLAN – Android: ok. 4 zł
 13. Talisman: The Horus Heresy – Android: 11,99 zł
 14. The Fable of Ruby – Android: ok. 4 zł
 15. The Tiny Bang Story – Android: ok. 4 zł / iOS: 1,99 zł / HD za 2,99 zł
 16. Youtubers Life – Android: 20,99 zł / iOS: 23,99 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne