Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 września 2016, 10:53

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 3-4 września (m.in. Ghosts of Memories, Munch's Oddysee, Dust: An Elysian Tail)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Ghosts of Memories, Oddworld: Munch's Oddysee, Dust: An Elysian Tail, seria Lifeline, Waking Mars, Linia oraz Republique.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Ghosts of Memories

Android: 3,99 zł / iOS: ok. 4 zł

Jeśli umknęła Wam ostatnia przecena Ghosts of Memories – onirycznej gry logicznej z elementami przygodowymi– to mamy dobrą wiadomość. Produkcję polskiego studia Paplus International zakupicie przez kilka najbliższych dni za ledwie 4 złote. Podobnie jak w Monument Valley, które było niewątpliwą inspiracją dla twórców, akcję obserwujemy tu z rzutu izometrycznego. Ta forma prezentacji sprzyja projektowaniu ciekawych zagadek środowiskowych, wykorzystujących rozmaite mechanizmy i zjawiska, takie jak złudzenia optyczne. I choć Ghosts of Memories ma do zaoferowania znacznie więcej, skojarzenia z ubiegłorocznym hitem studia ustwo nasuwają się same.

Oddworld: Munch's Oddysee

Android: ok. 5 zł

Użytkownicy Androida będący fanami gier z serii Oddworld w dalszym ciągu mogą kupić za niecałe 5 złotych pierwszą w pełni trójwymiarową odsłonę cyklu – Munch’s Oddysee. Wszystko wskazuje na to, że to ostatnie godziny wakacyjnej promocji, więc radzimy się pospieszyć. W grze ponownie wcielamy się w Abe’a. Tym razem bohaterskiemu Mudokonowi towarzyszy jednak jeżdżący na wózku inwalidzkim Munch. Razem starają się odzyskać jaja Gabbitów, które są ostatnią szansą na przetrwanie tego ginącego gatunku.

Wyprzedaż gier z serii Lifeline (Android/iOS)

Niedawna premiera gry Lifeline: Crisis Line okazała się dobrą okazją do obniżenia ceny czterech poprzednich odsłon tego przygodowego cyklu. Dzieła studia 3 Minute Games są nietypowymi grami narracyjnymi z dużą ilością wyborów moralnych, przywodzącymi na myśl paragrafówki. W Lifeline i Lifeline: Silent Night pomagamy Taylorowi, astronaucie, który rozbił się na nieznanym globie i walczy o przetrwanie. W Lifeline 2 jesteśmy oparciem dla Afriki, pragnącej pomścić rodziców i uratować zaginionego brata. Z kolei w Lifeline: Whiteout kreujemy losy V. Adamsa, który pewnego dnia budzi się w samym środku burzy śnieżnej, w odległym i mroźnym zakątku Ziemi. Co ciekawe, kolejne wiadomości od bohaterów przychodzą do nas w formie powiadomień push w różnych porach dnia i nocy.

Linia

Android: ok. 4 zł

Pomysłowych łamigłówek nigdy za wiele. Do takowych zaliczyć można produkcję włoskiego studia Black Robot Games o swojsko brzmiącym tytule Linia. Tytuł oferuje obszerną, regularnie rozbudowywaną kampanię, w ramach której rozwiązujemy zagadki polegające na łączeniu barwnych kształtów w taki sposób, aby odtworzyć znajdujący się u góry ekranu kolorystyczny schemat. Postawione przed nami zadanie nie zapowiada się na specjalnie wymagające, ale to tylko złudzenie – już po kilku rundach poziom trudności rośnie niemiłosiernie.

Wyprzedaż gier studia Tiger Style (Android/iOS) – seria Spider i Waking Mars

Studio Tiger Style zdecydowało się obniżyć ceny wszystkich swoich płatnych produkcji. W efekcie za kilka złotych możecie nabyć dwuwymiarową platformówkę logiczną Waking Mars, a także nietypową serię przygodowych łamigłówek Spider, w których odkrywamy sekrety mrocznych rezydencji, obserwując wydarzenia z perspektywy pajęczej sieci. Pełna oferta wygląda następująco:

Republique

iOS: ok. 4 zł

Francuskie studio Camouflaj obniżyło cenę pierwszego epizodu świetnej skradanki  Republique w wersji na iOS. Dystopijne przygody Hope to jedna z najbardziej ambitnych mobilnych produkcji ostatnich lat, z piękną grafiką, ciekawą fabułą i nietypowymi mechanizmami rozgrywki, w ramach których nie kierujemy bezpośrednio bohaterką, a jedynie pomagamy jej manipulując systemami bezpieczeństwa. W marcu zadebiutował piąty, ostatni już epizod historii, zatytułowany Terminus. Rozdziały od 2 do 5 można kupić za 14,99 euro, czyli około 66 złotych, w ramach przepustki sezonowej.

Dust: An Elysian Tail

iOS: ok. 4 zł

Posiadacze mobilnych urządzeń firmy Apple mogą aktualnie nabyć za jedyne 4 złote znakomitą dwuwymiarową grę akcji z elementami RPG, zatytułowaną Dust: An Elysian Tail. Tytuł opracowało jednoosobowe studio Humble Hearts, kierowane przez prawdziwego człowieka orkiestrę – Deana Dodrilla. W Dust: An Elysian Tail wcielamy się w tajemniczego, zakapturzonego bohatera, uzbrojonego w antyczny miecz o nazwie Abrah. W towarzystwie wiernego przyjaciela – Fidgeta, bohater wyrusza w pełną niebezpieczeństw przygodę, aby oswobodzić gnębioną przez złoczyńców wioskę i odkryć tajemnice swej niejasnej przeszłości. Tytuł urzeka dynamicznymi sekwencjami walki i doskonałą szatą graficzną.

Inne wyprzedaże w App Store – m.in. LIMBO i Prune

W tym tygodniu w App Store nastąpił wysyp promocyjnych ofert. Najważniejsze z nich opisaliśmy powyżej, natomiast w tym miejscu wyróżnimy inne ciekawe propozycje, wśród których można natknąć się m.in. na zabawne Human Resource Machine, klasyczne już LIMBO oraz wyciszające Prune. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Tajemnice Czasu 2 i W Trybach Tajemnic

Zapraszamy Was do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. Kolejny tydzień trwa promocyjna ofensywa zabrzańskiego studia Artifex Mundi, które w tym tygodniu przeceniło nową porcję przygodówek typu HOPA. Tym razem kupicie taniej trzy pozycje: Otchłań: Upiory Edenu, Tajemnice Czasu 2 i W Trybach Tajemnic. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: