Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 października 2016, 10:33

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 29-30 października (m.in. Her Story, Assassin's Creed Identity, Sanitarium)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Her Story, Assassin's Creed Identity, Sanitarium, Eclipse, Heroes of Steel, The Room Three, King of Dragon Pass, Sonic CD i Whispering Willows.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Her Story

Android: 14,99 zł / iOS: ok. 13 zł

Przegląd rozpoczynamy od przeceny Her Story – detektywistycznej przygodówki Sama Barlowa, projektanta i scenarzysty horrorów Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories. W grze próbujemy rozwiązać pewną niewyjaśnioną sprawę z 1994 roku, dotyczącą tajemniczego zaginięcia męża niejakiej Hannah (granej przez Vivę Seifert). W tym celu zapoznajemy się z siedmioma nagraniami wideo, stanowiącymi zapis przesłuchań żony zaginionego, szukając w ten sposób odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Assassin's Creed Identity

Android: 12,99 zł / iOS: ok. 13 zł

Kolejną ciekawą propozycją tego tygodnia jest Assassin’s Creed Identity. Produkcja, której cena obniżona została o 40%, została zrealizowana w formie trzecioosobowego RPG akcji. Tytuł przenosi nas w czasy włoskiego renesansu i pozwala wcielić w samodzielnie wykreowanego asasyna, którego rozwijamy wraz z postępami w rozgrywce. Kilkanaście typów zadań i świetnie zaprojektowane, typowo asasyńskie lokacje zachęcające do korzystania z akrobatycznych umiejętności bohatera czynią z gry bardzo ciekawe doświadczenie, godne uwagi przez każdego fana serii.

Sanitarium

Android: 9,99 zł / iOS: ok. 9 zł

Z 50-procentową zniżką kupicie aktualnie mroczną przygodówkę Sanitarium. W produkcji, utrzymanej w konwencji surrealistycznego horroru i inspirowanej twórczością literacką Stephena Kinga i Edgara Allana Poe, poznajemy niezwykłe losy czwórki bohaterów: dotkniętego amnezją Maxa, cyklopa Grimwalla, azteckiego boga Olmeca i małej dziewczynki Sarah. Firma DotEmu, specjalizująca się w przenoszeniu klasyków na urządzenia mobilne, dostosowała model sterowania do ekranów dotykowych, zadbała o nowy interfejs, menu ekwipunku oraz nieobecne w pierwotnej wersji elementy: system podpowiedzi i automatyczny zapis stanu gry. Koniec końców, użytkownicy smartfonów i tabletów otrzymali możliwość zagrania w udaną konwersję jednej z najbardziej przejmujących gier lat ‘90.

Eclipse: New Dawn for the Galaxy

Android: 24,99 zł / iOS: ok. 21 zł

Polskie studio Big Daddy’s Creations (Neuroshima Hex) obniżyło cenę Eclipse: New Dawn for the Galaxy, udanej strategii kosmicznej 4X stworzonej na bazie gry planszowej pod tym samym tytułem. Produkcja opowiada o wojnie sześciu frakcji, walczących o dominację w galaktyce. Warto zauważyć, że – podobnie jak w innej grze studia, Neuroshima Hex – robi to z wielką gracją i w sposób niebywale interesujący. Zadanie postawione przed graczem sprowadza się do rozwijania imperium, odkrywania nowych sektorów, wynajdywania technologii oraz podbijania domen konkurencyjnych nacji.

King of Dragon Pass

Android: 19,99 zł

Dokładnie rok przyszło nam czekać na kolejną obniżkę ceny gry King of Dragon Pass. Mamy tu do czynienia z udanym połączeniem tekstówki, przygodówki, strategii turowej i RPG-a. Produkcja została osadzona w realiach łączących fantasy z mitologią nordycką i oferuje świetnie napisaną historię, kształtowaną przez setki decyzji podejmowanych przez użytkownika. Dbanie o bezpieczeństwo i rozwój wioski na niezbadanych terenach Przełęczy Smoka potrafi wciągnąć na wiele godzin.

Heroes of Steel

Android: ok. 10 zł

Bracia Trese przecenili o połowę jedną ze swoich najlepiej ocenianych taktycznych gier RPG. Turowe Heroes of Steel przenosi nas do zrównanego z ziemią, postapokaliptycznego świata fantasy, w którym ludzkie niedobitki chronią się przed siłami zła w podziemnym kompleksie Underdeep. Do głównych zadań gracza, kontrolującego czteroosobową drużynę śmiałków, należy eksploracja świata, realizowanie zadań oraz przede wszystkim toczenie wymagających potyczek z wykorzystaniem dopracowanego, turowego systemu walki. Trzymająca w napięciu, bogata w wydarzenia kampania fabularna wystarcza na co najmniej kilkadziesiąt godzin.

Whispering Willows

Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł

Kilka złotych kosztuje obecnie wyjątkowa gra logiczna Whispering Willows. Gracz wciela się w niej w Elenę poszukującą zaginionego ojca w nawiedzonym domu. Rozgrywka, na pierwszy rzut przywodząca na myśl dwuwymiarową platformówkę, tak naprawdę sprowadza się do rozwiązywania kolejnych, coraz trudniejszych łamigłówek. W tym celu wykorzystujemy wyjątkowe zdolności Eleny, mianowicie moce parapsychiczne, w tym umiejętność astralnej projekcji, czyli opuszczania własnego ciała.

The Room Three

iOS: ok. 9 zł

50% taniej kupicie iOS-ową wersję gry logicznej The Room Three – jednej z najlepiej ocenianych gier mobilnych 2015 roku. Trójka kontynuuje historię wymyśloną na potrzeby dwóch poprzednich części. W pogoni za niezwykłą substancją znaną jako Null trafiamy do tajemniczej posiadłości Grey Holm, wybudowanej na odległej wyspie. Podążając za wskazówkami pozostawionymi przez niejakiego Rzemieślnika, rozwiązujemy kolejne, niesamowicie zaprojektowane łamigłówki. The Room Three jest zdecydowanie najobszerniejszą odsłoną serii, przygotowaną przez studio Fireproof Games z nie lada rozmachem. Nie dość, że mierzymy się z większą liczbą bardziej urozmaiconych zagadek i odwiedzamy ciekawe lokacje, to jeszcze twórcy przygotowali kilka alternatywnych zakończeń.

Sonic CD

iOS: za darmo

Firma SEGA zdecydowała się na zmianę modelu biznesowego mobilnej odsłony zremasterowanej edycji klasycznej platformówki Sonic CD. W efekcie tytuł jest obecnie rozprowadzany za darmo, w wersji z wewnętrznymi reklamami. Mamy tu do czynienia ze specjalną częścią przygód niebieskiego jeża Sonika, wydaną oryginalnie w 1993 roku na konsoli Sega CD. Tak jak w pozostałych odsłonach cyklu, przemierzamy tu z niesamowitą prędkością rozmaite lokacje, walczymy z bossami i zbieramy złote pierścienie.

Pozostałe wyprzedaże w Google Play – m.in. Goat Simulator, Heroes of Steel, Ice Rage: Hockey, Shadowgun

Święto Zmarłych to okazja nie tylko ku temu, żeby powspominać krewnych i znajomych, którzy odeszli już z tego świata, ale też aby uzupełnić za niewielkie pieniądze osobistą bibliotekę gier. W trend ten wpisuje się również platforma Google Play, na której przez kilka najbliższych dni nabędziecie po taniości takie pozycje jak: . Pełny katalog najbardziej interesujących obniżek wygląda następująco:

Pozostałe wyprzedaże w App Store – m.in. Crypt of the NecroDancer, Imbroglio, Road Not Taken, Severed

Dzięki Świętu Zmarłych da się również zauważyć znaczny przyrost promocji w App Store. Oprócz pozycji opisanych szerzej nieco wyżej, taniej kupicie takie tytuły jak: . Poniżej zamieszczamy wybór najciekawszych pozycji:

Najciekawsze wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Azkend, Crimsonland, Sparkle, The Tiny Bang Story

Zapraszamy Was do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. W tym tygodniu z wiadomej okazji aż roi się w nim od przecen – m.in. seria Azkend, Crimsonland, King Oddball, cykl Sparkle i The Tiny Band Story. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: