Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2019, 16:52

autor: Entelarmer

Project xCloud na nagraniu z E3 2019. Pierwsze opinie na temat usługi

Francuski serwis Xbox Live FR opublikował nagranie prezentujące stanowisko Project xCloud na targach E3 2019. Prócz tego w sieci pojawiły się opinie osób, które miały okazję sprawdzić usługę strumieniowania gier firmy Microsoft.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Uczestnicy targów E3 2019 mogą sprawdzić Project xCloud (źródło zdjęcia: Windows Central). - Project xCloud na nagraniu z E3 2019. Pierwsze opinie na temat usługi - wiadomość - 2019-06-10
Uczestnicy targów E3 2019 mogą sprawdzić Project xCloud (źródło zdjęcia: Windows Central).

Na wczorajszej konferencji Microsoftu niejako mimochodem wspomniano o Project xCloud, ograniczając się do podania nielicznych szczegółów. Pewnym pocieszeniem mogą być dzisiejsze nieoficjalne doniesienia od osób, które miały okazję wypróbować nową usługę giganta z Redmond na rozpoczynających się właśnie targach E3 2019. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele serwisu Xbox Live FR. Francuska redakcja dostarczyła nagranie ze stanowiska Microsoftu poświęconego Project xCloud. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

W sieci pojawiły się też pierwsze opinie testujących, w tym Jeza Cordana z serwisu Windows Central. Dziennikarz odbył dziesięciominutową sesję z Halo 5: Guardians i był pod sporym wrażeniem usługi. Według niego sterowanie było o wiele bardziej czułe i precyzyjne, niż oczekiwał, w żadnym momencie nie utrudniając rozgrywki. Uczciwie jednak przyznał, że zdarzyło się parę zgrzytów – przede wszystkim niewielkie, ale zauważalne opóźnienie, jak również z rzadka pojawiające się artefakty graficzne. Można by uznać, że te problemy podczas testów przeprowadzonych w kontrolowanych warunkach nie wróżą dobrze na przyszłość. Tyle tylko, że centrum danych Azure obsługujące testy Project xCloud na E3 2019 znajduje się 400 mil od miejsca targów (czyli 644 kilometry). Nieco mniej entuzjastyczny był dziennikarz serwisu Tom’s Guide, który miał nieco większe problemy w trakcie gry w Hellblade: Senua’s Sacrifice oraz Gears of War 4. Tak więc nie zapowiada się, by usługa przekonała do siebie miłośników potyczek w dynamicznych tytułach wieloosobowych.

Oczywiście pozostaje kwestia jakości łącza wykorzystanego przez Microsoft. Firma wciąż nie ujawniła danych dotyczących wymagań Project xCloud ani też kosztu usługi. Podano jednak, że pojawi się możliwość wykorzystania własnego Xboksa jako „darmowego serwera xCloud”. Wersja próbna ma być dostępna od października.