Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2019, 15:25

autor: AlexB

Blair Witch - fragmenty gameplayu i wymagania sprzętowe

W sieci pojawiły się dłuższe fragmenty gameplayu z zapowiedzianej wczoraj gry Blair Witch. Ponadto twórcy tytułu z polskiego studia Bloober Team zdradzili co nieco na temat nadchodzącej produkcji. Pojawiły się również jej oficjalne wymagania sprzętowe.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Jedną z większych niespodzianek wczorajszej konferencji firmy Microsoft zorganizowanej przy okazji targów E3 2019 była zapowiedź gry Blair Witch, czyli pierwszoosobowego psychologicznego horroru opartego na popularnej filmowej marce od polskiego studia Bloober Team, odpowiedzialnego między innymi za Observera czy serię Layers of Fear. Po skończonym wydarzeniu przedstawiciele krakowian – Maciej Głomb oraz Barbara Kciuk – byli gośćmi znanego dziennikarza branżowego Geoffa Keighleya. Cały segment poświęcony grze możecie obejrzeć poniżej.

Główną atrakcją powyższego fragmentu z transmisji są fragmenty gameplayu. Możemy na nich zobaczyć eksplorację otoczenia, odnajdywanie przedmiotów i tajemniczych taśm, korzystanie z gadżetów pokroju kamery, latarki czy krótkofalówki, a także interakcje z psim towarzyszem głównego bohatera.

Kilka ciekawych informacji padło również z ust twórców. Jak zdradziła Barbara Kciuk, wytwórnia Lionsgate posiadająca prawa do marki Blair Witch dała studiu Bloober Team sporą swobodę twórczą. Dlatego też nie będzie to klasyczne przełożenie historii znanej z filmów na język gry komputerowej, lecz bardziej osobiste spojrzenie na to, jak można rozwinąć mitologię serii. Z kolei Maciej Głomb poinformował, że w tytule będzie obecna walka, choć niekonwencjonalna. Protagonista będzie bowiem pozbawiony broni pokroju strzelb czy noży i zostanie zmuszony do radzenia sobie z przeciwnikami w nieco inny sposób. Jaki? Tego na razie nie wiadomo.

Blair Witch od Bloober Team ukaże się pod koniec tegorocznych wakacji. - Blair Witch - fragmenty gameplayu i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2019-06-10
Blair Witch od Bloober Team ukaże się pod koniec tegorocznych wakacji.

Blair Witch ukaże się 30 sierpnia na PC oraz Xboksie One. Tytuł będzie posiadał polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy). Na oficjalnej karcie produktu na platformie Steam możemy przeczytać opis fabuły najnowszego dzieła Bloober Team. Oto on:

Jest rok 1996. W lesie Black Hills w pobliżu Burkittsville w stanie Maryland znika bez śladu mały chłopiec. Wcielając się w Ellisa, byłego glinę z niełatwą przeszłością, dołączasz do poszukiwań. Zwykłe policyjne śledztwo szybko przeradza się w niekończący się koszmar, gdy mierzysz się ze swoimi lękami i wiedźmą z Blair – tajemniczą istotą, która nawiedza las…

Skoro Blair Witch, to nie mogło zabraknąć tajemniczych lasów. - Blair Witch - fragmenty gameplayu i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2019-06-10
Skoro Blair Witch, to nie mogło zabraknąć tajemniczych lasów.

Twórcy opublikowali również wymagania pecetowej wersji tytułu. Znajdziecie je poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: Intel Core i3-3220 (3.30 GHz) / AMD A8-7600 (3.1 GHz)
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 750 Ti / AMD Radeon R7 265
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 16 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i5-6500 (3.2 GHz) / AMD Ryzen 5 1600
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 590
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 16 GB
 1. Oficjalna strona studia Bloober Team