Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2019, 09:05

autor: Serek

Project Resistance na 10-minutowym gameplayu

W sieci pojawił się nowy gameplay z Project Resistance - spin-offu serii Resident Evil, skupionego na rozgrywce dla wielu graczy. Materiał prezentuje 10 minut gry z perspektywy Ocalałych, jak i Masterminda.

Project Resistance to bardziej gra akcji niż horror. - Project Resistance na 10-minutowym gameplayu - wiadomość - 2019-09-29
Project Resistance to bardziej gra akcji niż horror.

Studio Capcom opublikowało nowy zapis rozgrywki z gry Project Resistance - nadchodzącego spin-offu serii Resident Evil. Materiał prezentuje 10 minut rozgrywki (jeden pełen mecz). Gameplay świetnie obrazuje, czego gracze powinni spodziewać się po tej produkcji. Zabawa opiera się na modelu 1 vs. 4. Jeden z użytkowników wciela się w Masterminda (geniusza zła), którego zadaniem jest nie pozwolić pozostałej czwórce graczy (Ocalałym) wydostać się z laboratorium korporacji Umbrella. Poniżej możecie zobaczyć najnowszy gameplay (z Xboksa One).

Jak widzicie, ekran przez większość czasu nagrania jest podzielony na cztery części. Pozwala to obserwować poczynania wszystkich Ocalałych równocześnie. Gracze muszą współpracować i wzajemnie sobie pomagać, by odblokować dostęp do kolejnych pomieszczeń. Skutecznie przeszkadza im w tym Mastermind, który bacznie ich obserwuje z kamer bezpieczeństwa. Co ciekawe, grupa Ocalałych nigdy nie spotka się twarzą w twarz ze swoim oponentem. Geniusz zła ma możliwość rozstawiania pułapek, uzbrajania kamer i przyzywania zombie.

Mimo ciekawego pomysłu na rozgrywkę, firma Capcom musi zmagać się z krytycznymi opiniami fanów. Miłośnicy serii zdecydowanie życzliwiej patrzą na produkcje typu Resident Evil VII: Biohazard lub remake drugiej części serii. „Eksperymenty” nie są przez nich mile widziane. Czy gracze mają rację, przekonamy się dopiero w 2020 roku, kiedy Project Resistance ujrzy światło dzienne. Tytuł ma ukazać się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Warto dodać, że do 30 września możecie zapisywać się do zamkniętych beta-testów na konsoli Microsoftu. Możecie tego dokonać na oficjalnej stronie gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Project Resistance