Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2019, 10:55

autor: Frozen

Project CARS 3 duchowym spadkobiercą Need for Speed Shift

Szef Slightly Mad Studios ujawnił, że zapowiedziany niedawno Project CARS 3 będzie dużo bardziej niż poprzednie części cyklu nawiązywał do wcześniejszej produkcji zespołu – gry wyścigowej Need for Speed Shift.

Twórcy Project CARS 3 wracają do korzeni. - Project CARS 3 duchowym spadkobiercą Need for Speed Shift - wiadomość - 2019-01-02
Twórcy Project CARS 3 wracają do korzeni.

Ian Bell, założyciel i szef firmy Slightly Mad Studios, niecały miesiąc temu zdradził, że zespół pracuje nad Project CARS 3. Teraz, dzięki wpisowi Bella na forum GTPlanet, poznaliśmy pierwszą konkretną informację odnośnie nowego tytułu. Jak się okazuje, studio planuje uczynić z gry duchowego spadkobiercę Need for Speed Shift.

W Project CARS 2 postawiliśmy na ogromną różnorodność, co odbiło się na balansie rozgrywki. Wyciągnęliśmy z tego lekcję i chociaż nie mamy zamiaru uszczuplać zawartości gry, wiemy już, co musimy naprawić oraz które z naszych projektowych decyzji były, nazwijmy to, nieoptymalne.

Project CARS 3 będzie bardziej duchowym spadkobiercą Shifta, tyle że z wszystkimi symulacyjnymi dobrami, które wszyscy doceniają.

Need for Speed Shift był pierwszym tytułem stworzonym przez brytyjską firmę Slightly Mad Studios. Gra ukazała się w 2009 roku, jako kolejna część cyklu Need for Speed wydawanego nieprzerwanie od 1994 roku przez Electronic Arts. Produkcja doczekała się kontynuacji w postaci Shift 2: Unleashed. Współpraca między firmami zakończyła się, gdy anulowanie gry Shift 3 niemal doprowadziło Slightly Mad Studios do bankructwa.

Pierwsza część Project CARS powstała przy współudziale fanów, którym udostępniono możliwość aktywnego wspierania produkcji za pośrednictwem platformy World of Mass Development. Tytuł ukazał się w 2015 roku i doczekał się sequela, który wyszedł dwa lata później. Data premiery Project CARS 3 wciąż nie została ogłoszona.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Project CARS 3

Project CARS 3