Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2018, 20:14

autor: Vergil

Project CARS 3 w drodze; Slightly Mad Studios chce zmieść konkurencję

Zespół Slightly Mad Studios pracuje nad Project CARS 3. Choć do premiery tej produkcji pozostało jeszcze sporo czasu, wiemy już, że deweloperzy mierzą bardzo wysoko, mając w planach zagranie na nosie konkurencji.

Ian Bell, czyli szef zespołu Slightly Mad Studios, zdradził na łamach forum GTPlanet, że jego ekipa pracuje nad Project CARS 3. Z jego wypowiedzi wynika, że deweloperzy mierzą naprawdę wysoko – jak mówi, studio planuje zmieść z powierzchni ziemi całą konkurencję.

Niestety Bell nie podzielił się żadnymi konkretami na temat swojego najnowszego projektu (a w zasadzie nie ujawnił nawet tytułu) – nie znamy więc ani daty premiery, ani też platform docelowych (choć komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xbox One wydają się pewniakami). Jako że „to trochę potrwa”, pierwsze informacje raczej nie ujrzą światła dziennego zbyt prędko.

Project CARS 2 zachwycało grafiką. - Project CARS 3 w drodze; Slightly Mad Studios chce zmieść konkurencję - wiadomość - 2018-12-11
Project CARS 2 zachwycało grafiką.

Przypomnijmy więc, że poprzednia część serii, czyli Project CARS 2, zadebiutowała we wrześniu 2017 roku. Tytuł oddaje w ręce graczy sto osiemdziesiąt samochodów (ich listę wydłużyły DLC wydawane po premierze), za których kierownicami mogą walczyć o zwycięstwo na ponad stu trzydziestu trasach. Fani motoryzacji mogą ponadto zajrzeć pod maskę każdego pojazdu, by dostosować go do aktualnych potrzeb.

Produkcja przypadła do gustu krytykom, na co wskazuje jej średnia ocen w serwisie Metacritic (niezależnie od platformy utrzymuje się ona powyżej 80/100). W naszej recenzji DM wskazuje jednak na trapiące ją wady, które sprawiają, że:

(…) gra jawi się jak wakacje w wymarzonym miejscu, gdzie wszystko wydaje się cudne i wspaniałe, dopóki po południu nie zleci się chmara komarów. Wciąż jest pięknie, ale poziom irytacji rośnie.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Project CARS
  2. Recenzja gry Project CARS 2 – najładniejsza gra wyścigowa, ale czy najlepsza?
  3. Wszystko o Project CARS 2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Project CARS 3

Project CARS 3