Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2010, 15:10

Project Blackout kolejnym darmowym FPS-em

Oparte na opcjonalnych mikropłatnościach darmowe gry sieciowe robią się coraz popularniejsze. Wkrótce ich szeregi zasili nowa strzelanka zatytułowana Project Blackout.

Oparte na opcjonalnych mikropłatnościach darmowe gry sieciowe robią się coraz popularniejsze. Wkrótce ich szeregi zasili nowa strzelanka zatytułowana Project Blackout.

Project Blackout kolejnym darmowym FPS-em - ilustracja #1

Project Blackout będzie grą FPS, która pozwoli na wzięcie udziału w konflikcie dwóch frakcji toczonym o kontrolę nad państwem nazwanym Korogese. W krótkim czasie kraj ten wyrósł na liczącą się na arenie międzynarodowej potęgę i teraz odpowiedzialne za jego sukces korporacje chcą przejąć w nim władzę. W tym celu stworzyły prywatną armię znaną jako Aegis Inc. Spora część ludności cywilnej nie zamierzała jednak poddać się tak łatwo i w ten sposób narodziła się frakcja opozycyjna, czyli Corps. Wynik konfliktu między nimi zadecyduje o przyszłości Korogese.

Autorzy obiecują udostępnić graczom obszerny zestaw broni i realistycznych akcesoriów, wśród których znajdą się m.in. pancerze oraz hełmy kuloodporne. Większość uzbrojenia będziemy mogli ulepszać poprzez dodawanie elementów takich jak podwójne magazynki czy specjalne celowniki. Każda frakcja posiadać ma cztery rodzaje postaci (po dwie na każdą płeć) i dzięki rozbudowanemu systemowi modyfikowania żołnierzy będziemy mogli dopasować ich wygląd oraz możliwości do naszych potrzeb. Rozgrywki sieciowe toczyć się mają w jednym pięciu trybów (Deathmatch, Explosion, Destroy, Annihilation oraz Challenge). Twórcy chwalą się ponadto, że większość otoczenia będziemy mogli zniszczyć. Jako przykład podano przebijanie się przez ścianę by skrócić sobie drogę do konkretnego punktu na mapie.

Otwarta beta ruszy już 15 grudnia. Zainteresowanym polecamy odwiedzenie oficjalnej strony gry: