Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2010, 15:00

autor: Olek

Rozsądne wymagania sprzętowe gry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Na stronach internetowych Steamu pojawił się opis kontynuacji popularnej strzelaniny z widokiem z perspektywy pierwszej osoby Red Orchestra: Ostfront 41-45. Z zamieszczonych informacji wynika, że Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku, a grę będzie można uruchomić także na kilkuletnich komputerach PC.

Na stronach internetowych Steamu pojawił się opis kontynuacji popularnej wojennej strzelaniny z widokiem z perspektywy pierwszej osoby Red Orchestra: Ostfront 41-45. Z zamieszczonych informacji wynika, że Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku, a grę będzie można uruchomić także na kilkuletnich komputerach PC.

Pierwsze informacje o nowym projekcie studia Tripwire Interactive napłynęły w połowie ubiegłego roku. Bliższe szczegóły dotyczące Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad poznaliśmy jednak dopiero w marcu. Do tej pory twórcy gry utrzymywali fanów w przekonaniu, że ujrzy ona światło dzienne wtedy, kiedy prace nad nią dobiegną końca. Najwyraźniej wszystko zmierza w dobrą stronę, bo według informacji na stronie Steamu premiery FPS-a należy spodziewać się w pierwszym kwartale 2011 roku.

Rozsądne wymagania sprzętowe gry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad - ilustracja #1

Zamieszczony opis pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami na temat gry. Akcja Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad toczy się podczas słynnej bitwy o tytułowe miasto. Gracze będą mieli okazję wcielić się w żołnierzy obu walczących stron, a poza kampanią solową pojawią się także tryby zabawy wieloosobowej, w tym również kooperacji. Nowe dzieło amerykańskiego dewelopera z Roswell (w stanie Georgia) powstaje w oparciu o zmodyfikowaną wersję popularnego silnika graficznego Unreal Engine 3, co ma też swoje przełożenie na rozsądne wymagania sprzętowe.

Grę będzie można uruchomić na komputerach PC dysponujących procesorem 2GHz, 1 GB pamięci RAM i kartą graficzną obsługującą technologię Shader Model 3. Rekomendowany zestaw powinien mieć procesor z rodziny Dual Core, 2 GB pamięci RAM i kartę grafiki GeForce 8800 lub wydajniejszą.

Fanów wojennych strzelanin z widokiem z perspektywy pierwszej osoby zachęcamy do obejrzenia zwiastuna Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad, który pokazany został podczas tegorocznej edycji targów Penny Arcade Expo w Seattle.

  1. Video PAX 2010