Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2003, 09:16

autor: Łosiu

Pro Evolution Soccer 3 odnosi kolejne sukcesy

Znany i ceniony producent i wydawca gier, firma Konami, z pewnością może zaliczyć kolejną odsłonę piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer jako swój ogromny sukces. Na łamach naszego serwisu informowaliśmy już o rekordowej sprzedaży gry w Japonii (tamtejszy tytuł: Winning Eleven 7) o rekordowej ilości zamówień przedpremierowych na kontynencie europejskim, dziś zaś mam przyjemność przekazać wam, iż w Wielkiej Brytanii, PES 3 osiągnął poziom sprzedaży, który daje tej produkcji szóste miejsce w rankingu najszybciej sprzedających się gier w historii rynku brytyjskiego

Znany i ceniony producent i wydawca gier, firma Konami, z pewnością może zaliczyć kolejną odsłonę piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer jako swój ogromny sukces. Na łamach naszego serwisu informowaliśmy już o rekordowej sprzedaży gry w Japonii (tamtejszy tytuł: Winning Eleven 7) o rekordowej ilości zamówień przedpremierowych na kontynencie europejskim, dziś zaś mam przyjemność przekazać wam, iż w Wielkiej Brytanii, PES 3 osiągnął poziom sprzedaży, który daje tej produkcji szóste miejsce w rankingu najszybciej sprzedających się gier w historii rynku brytyjskiego.

Przy okazji watro dodać, iż poprzednia część serii Pro Evolution Soccer o numerze 2 sprzedała się w Europie w ilości 1,5 miliona egzemplarzy, zaś już milion egzemplarzy Pro Evolution Soccer 3 zamówiono w samej tylko przedsprzedaży. Na dodatek na razie w sprzedaży znajduje się tylko wersja na konsolę Playstation 2 – wersja PC zadebiutuje 7 listopada (dane z brytyjskiego oddziału sklepu Amazon). Ilość egzemplarzy PES 3, które sprzedano w sklepach w Anglii przekroczyła już 140 tysięcy.

Zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat tego tytułu zapraszam do odwiedzenia naszej Encyklopedii.

W naszym kraju gra w wersji na PS2 zadebiutuje 24 października dzięki firmie CD Projekt. Losy wersji PC jeszcze nie są znane.