Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lipca 2019, 11:42

Premiera Stranger Things 3 w serwisie Netflix. W Fortnite pojawiły się tajemnicze portale

W streamingowym serwisie Netflix zadebiutował trzeci sezon serialu Stranger Things. Natomiast w grze Fortnite pojawiły się portale znane z telewizyjnych przygód bohaterów.

Jeśli wierzyć pierwszym recenzjom, warto było czekać na trzeci sezon Stranger Things. - Premiera Stranger Things 3 w serwisie Netflix. W Fortnite pojawiły się tajemnicze portale - wiadomość - 2019-07-04
Jeśli wierzyć pierwszym recenzjom, warto było czekać na trzeci sezon Stranger Things.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery trzeciego sezonu serialu Stranger Things. Produkcja dostępna jest w serwisie Netflix i składa się z ośmiu odcinków. Tradycyjnie wszystkie z nich udostępniono równocześnie.

Na trzeci sezon czekaliśmy długo. Drugi zadebiutował bowiem w październiku 2017 roku. Pierwsze recenzje sugerują, że autorom udało się stworzyć godną kontynuację, która powinna zadowolić większość fanów Stranger Things.

Zdając sobie sprawę z tego, ile czasu upłynęło od drugiego sezonu, Netflix przygotował kilkunastominutowy materiał wideo, w którym aktorzy przypominają najważniejsze wydarzenia z wcześniejszych odcinków.

Warto wspomnieć, że równolegle z premierą trzeciego sezonu w Netfliksie, w grze Fortnite zaczęły pojawiać się tajemnicze portale, dokładnie takie same, jak te znane z serialu. Gracze odnaleźli sześć z nich w centrum handlowym. Niestety, nie prowadzą one do alternatywnego wymiaru i pozwalają jedynie przenieść się do innej sekcji budynku.

Popularność produkcji sprawiła, że marka rozprzestrzeniła się na inne media. Opracowano zestaw klocków LEGO oraz pakiet startowy stołowej gry fabularnej Dungeons & Dragons zainspirowany serialem. Powstało również wiele powieści oraz komiksów osadzonych w tym uniwersum.

Marka nie ominęła również gier. Dzisiaj na PC, konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android zadebiutowało Stranger Things 3: The Game, czyli izometryczna chodzona bijatyka 2D autorstwa studia BonusXP. Ponadto w zeszłym miesiącu, podczas panelu Netfliksa zorganizowanego na targach E3, zdradzono, że trwają prace nad grą RPG bazującą na tej licencji.

  1. Stranger Things – oficjalna strona serialu