Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 4 lipca 2019, 11:25

autor: AlexB

Poznaliśmy pierwszego reżysera serialu Władca Pierścieni od Amazona

Poznaliśmy nazwisko pierwszego reżysera, który został zaangażowany do prac nad serialem Władca Pierścieni od Amazona. Jest nim J.A. Bayona, odpowiedzialny między innymi za Jurassic World: Upadłe królestwo. Hiszpan nakręci otwarcie pierwszego sezonu.

Preprodukcja serialowego Władcy Pierścieni trwa w najlepsze. Ostatnio wytwórnia Amazon Studios ogłosiła nazwisko pierwszego reżysera, który wejdzie na plan filmowy (via Deadline). To J.A. Bayona, urodzony w Barcelonie twórca, który ma na swoim koncie takie hity, jak Jurassic World: Upadłe królestwo, Niemożliwe czy Sierociniec. Ma on również doświadczenie telewizyjne – pięć lat temu pracował nad ciepło przyjętym Domem grozy (ang. Penny Dreadful). Jeśli chodzi o najnowszy projekt na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena, na razie wiemy, że nakręci on dwa pierwsze odcinki. Hiszpan został także producentem wykonawczym tytułu.

J.A. Bayona stał się częścią projektu Władca Pierścieni od Amazona. - Poznaliśmy pierwszego reżysera serialu Władca Pierścieni od Amazona - wiadomość - 2019-07-04
J.A. Bayona stał się częścią projektu Władca Pierścieni od Amazona.

Bayona z podekscytowaniem przyjął możliwość pracy nad serialem Władca Pierścieni. Cytując jego wypowiedź:

J.R.R. Tolkien stworzył jedną z najbardziej niezwykłych oraz inspirujących historii wszech czasów i dla mnie, jako dożywotniego fana, jest niezwykłym zaszczytem i radością dołączyć do niesamowitego zespołu Władcy Pierścieni. Nie mogę się doczekać, by zabrać widzów z całego świata do Śródziemia i sprawić, by odkryli oni cuda Drugiej Ery i poznali historię, która do tej pory nigdy nie została pokazana.

Jest bardzo prawdopodobne, że w serialowym Władcy Pierścieni ujrzymy Saurona. - Poznaliśmy pierwszego reżysera serialu Władca Pierścieni od Amazona - wiadomość - 2019-07-04
Jest bardzo prawdopodobne, że w serialowym Władcy Pierścieni ujrzymy Saurona.

Tak jak wspomniał Bayona, akcja serialowego Władcy Pierścieni będzie toczyła się w Drugiej Erze. Był to okres w historii Śródziemia, który trwał 3441 lat – od ostatecznego upadku Morghota do pierwszej porażki Saurona. Przez ten czas wydarzyło się całkiem sporo. Narodziła się potęga państwa założonego na wyspie Numenor, która jednak ostatecznie została zatopiona za nieposłuszeństwo jej mieszkańców wobec Valarów, a Ostatni Sojusz ludzi i elfów stanął do walki przeciwko siłom ciemności. Nie wiemy jeszcze dokładnie, o czym będzie opowiadał serial Amazona. Scenariusz wciąż jest opracowywany. Głównymi osobami za niego odpowiedzialnymi są Patrick McKay i John D. Payne. Kierują oni zespołem, do którego należą między innymi Gennifer Hutchison (pisała ona dialogi chociażby do Breaking Bad) oraz Bryan Cogman (który przez wiele lat pracował przy Grze o tron).

Ostatni Sojusz ludzi i elfów zamknął okres Drugiej Ery. - Poznaliśmy pierwszego reżysera serialu Władca Pierścieni od Amazona - wiadomość - 2019-07-04
Ostatni Sojusz ludzi i elfów zamknął okres Drugiej Ery.

Serialowy Władca Pierścieni od Amazona ma łącznie kosztować rekordowy miliard dolarów i składać się z pięciu sezonów. Nie podano na razie, kiedy zadebiutuje pierwszy z nich. Najprawdopodobniej będzie to jednak 2021 rok.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.