Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lipca 2019, 11:15

autor: AlexB

Stranger Things 3 - pierwsze recenzje i oficjalny soundtrack

Pojawiły się pierwsze recenzje branżowe Stranger Things 3. Niemal zgodnie przyznają one, że jest to udana kontynuacja serialu. Ponadto w sieci zadebiutował soundtrack z trzeciego sezonu.

Już tylko cztery dni dzielą nas od jednego z najważniejszych wydarzeń serialowych tego lata – premiery trzeciego sezonu Stranger Things. Dwa poprzednie podbiły serca zarówno krytyków, jak i widzów, lecz czy kolejny jest w stanie powtórzyć ich sukces? Jego pierwsze recenzje, które pojawiły się w sieci, uspokajają – braciom Duffer ponownie udało się opowiedzieć wciągającą historię w atrakcyjny sposób.

Stranger Things 3 dorównuje poprzednim sezonom. - Stranger Things 3 - pierwsze recenzje i oficjalny soundtrack - wiadomość - 2019-07-01
Stranger Things 3 dorównuje poprzednim sezonom.

Zdaniem krytyków, Stranger Things 3 prawidłowo rozwija formułę znaną z poprzednich dwóch sezonów. Dzieciaki z Hawkins dorastają, co pozwoliło na ciekawy rozwój relacji między nimi i otoczeniem. W scenariuszu nie brakuje nostalgicznych i czarujących momentów, lecz nie tylko na nich się on opiera. Coś dla siebie znajdą w nim również miłośnicy przygody, efektownych scen wypełnionych efektami specjalnymi oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Te ostatnie mogą jednak równie dobrze działać na niekorzyść produkcji. Według jednej z bardziej negatywnych recenzji przez nie historia może sprawiać wrażenie przesadnie zagmatwanej, natomiast duża ilość wątków zbytnio rozprasza całość.

Bohaterowie Stranger Things dorastają, co wpłynie na ich relacje. - Stranger Things 3 - pierwsze recenzje i oficjalny soundtrack - wiadomość - 2019-07-01
Bohaterowie Stranger Things dorastają, co wpłynie na ich relacje.

Jak podaje serwis Rotten Tomatoes, obecnie 92% z 26 opinii na temat Stranger Things 3 jest pozytywnych, a średnia ocen wynosi 7,82/10. To mniej niż w przypadku poprzednich odsłon popularnej produkcji, lecz należy pamiętać, że liczba recenzji w ich przypadku jest dużo większa, zatem procenty mogą się jeszcze zmienić na korzyść bądź niekorzyść nadchodzącego sezonu.

Wybrane recenzje Stranger Things 3

  1. TV Guide – 4,5/5
  2. NOW Toronto – 4/5
  3. Financial Times – 4/5
  4. Observer – B
  5. indieWire – B
  6. Newsday – 2,5/4
  7. Daily Telegraph – 3/5

Jeśli już teraz chcecie poczuć klimat amerykańskiego lata z 1985 roku, możecie posłuchać soundtracku trzeciego sezonu Stranger Things, który pojawił się w sieci. Jest on dostępny między innymi na platformie Spotify. Zachęcamy również do obejrzenia polskiego spotu nowej odsłony serialu, który nawiązuje do kultowego programu Nie do wiary. Zamieściliśmy go powyżej.

  1. Oficjalna strona platformy Netflix