Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2019, 22:37

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Nowa gra RPG oparta na Stranger Things w przyszłym roku

Podczas panelu dyskusyjnego Netfliksa na targach E3 2019 zapowiedziano nową grę RPG opartą na serialu Stranger Things, a także opowiedziano nieco o już znanych nadchodzących adaptacjach innych produkcji serwisu.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Poza największymi gigantami branży gier, na E3 2019 pojawił się także Netflix, który zorganizował specjalny panel dyskusyjny. Wydarzenie było poświęcone praktycznie w całości dwóm grom korzystającym z licencji seriali oraz filmów serwisu – Stranger Things 3: The Game oraz The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics, które zapowiedziane zostało na wtorkowym Nintendo Direct. Poza krótkimi i ogólnymi wypowiedziami deweloperów oraz producentów nie dowiedzieliśmy się jednak o nich niczego nowego.

Reprezentanci Netfliksa zapewnili, że mają dalsze plany dotyczące gier, w tym organizację rożnego rodzaju tematycznych eventów w popularnych tytułach, takich jak Fortnite. Na razie mogli jednak potwierdzić tylko jeden nowy projekt. Jest nim RPG Stranger Things, przeznaczone na iOS-a i Androida, które ma ukazać się w 2020 roku. Deweloperem tytułu jest helsińskie studio Next Games, znane dzięki mobilnym grom opartym na serialu The Walking Dead. Produkcja będzie korzystać z technologii GPS i być zintegrowana z aplikacją Google Maps. Ma to umożliwić użytkownikom eksplorację tzw. Drugiej strony (ang. Upside Down) w świecie rzeczywistym. Oprawa graficzna Stranger Things przywodzić będzie na myśl klasyczne amerykańskie kreskówki wyświetlane w sobotnie poranki.

  1. Netflix – strona oficjalna
  2. E3 2019 – strona oficjalna