Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Stranger Things: Puzzle Tales (AND)
OkładkaStranger Things: Puzzle Tales (AND)

Stranger Things: Puzzle Tales

Gra RPG z elementami logicznymi, która oparta została na popularnym serialu Stranger Things, wyprodukowanym przez serwis Netflix. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad bohaterami pierwowzoru i stawiamy czoła siłom Łupieżcy umysłów.

RPG | science fiction | zagraj za darmo | elementy logiczne | seriale TV | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stranger Things: Puzzle Tales Premiera

2022

iOS AND

producent: Next Games wydawca: Netflix

Gry podobne do Stranger Things: Puzzle Tales

Puzzle Quest 3

Gemstone Legends

Puzzle Quest 2

Stranger Things: Puzzle Tales to RPG z elementami gry typu match-3. Produkcję oparto na licencji popularnego serialu Stranger Things, wyprodukowanego przez platformę Netflix. Deweloperem tytułu jest helsińskie studio Next Games, znane między innymi z gier The Walking Dead: No Man's Land oraz The Walking Dead: Our World. Warto zauważyć, że omawiany projekt nie jest pierwszą adaptacją netfliksowego hitu, gdyż wcześniej do graczy trafiły również Stranger Things: The Game and Stranger Things 3: The Game.

Fabuła

W Stranger Things: Puzzle Tales pojawiają się bohaterowie znani z serialowego pierwowzoru, na czele z Jedenastką i Dustinem. Na protagonistów czekają zupełnie nowe przygody, podczas których przychodzi im stawić czoła koszmarom stworzonym przez Łupieżcę umysłów.

Mechanika

W Stranger Things: Puzzle Tales akcję obserwujemy z lotu ptaka. W trakcie zabawy eksplorujemy miejsca znane z oryginału, jak Palace Arcade, Starcourt Mall czy słynna Druga strona. Przemierzając je, realizujemy rozmaite zadania i rozwiązujemy zagadki, a także rekrutujemy kolejnych członków gangu (pojawia się ich tu ponad dwudziestu).

Po drodze często napotykamy przeciwników. Starcia z poplecznikami Łupieżcy umysłów zrealizowano na modłę produkcji typu match-3. W ich trakcie wyświetlana jest plansza wypełniona kolorowymi elementami, które musimy łączyć ze sobą w taki sposób, by w linii pionowej lub poziomej znalazły się co najmniej trzy identyczne; w ten sposób usuwamy je z pola gry, czego następstwem jest wykonanie określonego ataku lub skorzystanie z innej umiejętności bojowej. W miarę postępów rozwijamy postacie, co pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Stranger Things: Puzzle Tales utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Zabawa toczy się przy akompaniamencie klimatycznego, synthwave’owego soundtracku.

Pozostałe

Początkowo zapowiadano, że gra Stranger Things: Puzzle Tales będzie korzystać z technologii GPS i zostanie zintegrowana z aplikacją Google Maps. Miało to umożliwić użytkownikom eksplorację innego wymiaru, tzw. Drugiej Strony (ang. Upside Down), w realnym świecie. Ostatecznie jednak zdecydowano się zrezygnować z tego pomysłu i stworzyć standardową produkcję mobilną.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Stranger Things: Puzzle Tales: 12+

iOS
AND