Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Gemstone Legends (AND)
OkładkaGemstone Legends (AND)

Gemstone Legends

Darmowa mobilna gra RPG z elementami charakterystycznymi dla produkcji logicznych typu match-3. Tytuł jest osadzony w klasycznym świecie high fantasy. Za jego stworzenie odpowiada polski zespół OneMoreGame.STUDIO.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo | elementy logiczne | polskie | połącz trzy elementy | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gemstone Legends Premiera

13cze2019

AND

21gru2020

iOS

Gemstone Legends to darmowa, mobilna gra RPG w klimatach high fantasy, w której znajdujemy też rozwiązania charakterystyczne dla produkcji logicznych (tzw. Puzzle RPG). Tytuł pozwala graczom zebrać drużynę bohaterów, a następnie eksplorować niebezpieczne podziemia, walczyć z potworami i zdobywać cenne skarby. Za jego opracowanie i wydanie odpowiada polski zespół niezależny One More Game Studio (firma jest znana ze stworzenia Animatch Friends).

Fabuła

Akcja gry toczy się w świecie znanym jako Chrono Realm. W wyniku nieznanych okoliczności uniwersum nagle staje na krawędzi katastrofy - potężna mroczna magia wymyka się spod kontroli i sieje zniszczenie. Powstrzymać zagrożenie mogą jedynie dzielni bohaterowie...

Mechanika

Zabawa w Gemstone Legends polega na skompletowaniu drużyny bohaterów, a następnie eksplorowaniu otwartego świata, pełnego niebezpiecznych lochów i potworów. Gracze otrzymują do dyspozycji szereg zróżnicowanych, ciekawie zaprojektowanych postaci - kolejnych herosów odblokowujemy, zdobywając zwoje w trakcie gry.

Walki zostały zrealizowane w systemie turowym, który zawiera elementy gry logicznej (by zapewnić sobie moc wykorzystywaną w trakcie ataków, musimy rozwiązywać zagadki polegające na dopasowywaniu kolorowych kryształów). Sposób ukazania starć przypomina nieco gry karciane. W grze znajdziemy obszerny katalog różnego rodzaju przeciwników, wymagających stosowania odmiennych taktyk. Kluczowe znaczenie ma właściwe wykorzystywanie zdolności poszczególnych bohaterów.

W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy umiejętności herosów i zdobywamy nowy ekwipunek, który pozwala zmierzyć się z trudniejszymi wyzwaniami.

Tryby gry

W Gemstone Legends możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza, jednak produkcja oferuje ograniczoną funkcjonalność sieciową - wraz z innymi graczami możemy stworzyć gildię, której poziom i statystyki będą rosły w miarę postępów osiąganych przez poszczególnych członków (dzięki temu uzyskujemy dostęp do nowych możliwości).

Kwestie techniczne

Gemstone Legends posiada przyzwoitą, dwuwymiarową oprawę graficzną, która opiera się głównie na ręcznie rysowanych ilustracjach. Rysunki poszczególnych postaci i miejsc są utrzymane w dość klasycznej stylistyce high fantasy (do tej konwencji należy m.in. świat Forgotten Realms, znany z gier z serii Baldur’s Gate) i są częściowo animowane (w niektórych sytuacjach widać np. źródła światła trzymane przez bohatera). Całość prezentuje się spójnie i sprawia niezłe wrażenie.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gemstone Legends: 12+

Gemstone Legends Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS