Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2010, 11:25

autor: Sarge

Premiera pierwszego dodatku DLC do Metro 2033 już jutro

Studio 4A Games zakończyło wreszcie prace nad długo oczekiwanym dodatkiem do Metro 2033, o którym mówiło się już od kilku miesięcy. Rozszerzenie jest przygotowane zarówno dla wersji na pecety, jak i Xboksa 360, a twórcy nie zażyczą sobie za nie zbyt wiele.

Studio 4A Games zakończyło wreszcie prace nad długo oczekiwanym dodatkiem do Metro 2033, o którym mówiło się już od kilku miesięcy. Rozszerzenie jest przygotowane zarówno dla wersji na pecety, jak i Xboksa 360, a twórcy nie zażyczą sobie za nie zbyt wiele.

Okazuje się, że DLC nazwane Ranger Pack dość nieoczekiwanie pojawi się do ściągnięcia już jutro. Zaskakuje nie tylko tak rychłe jego wydanie, ale też niska cena, którą ustalono dla posiadaczy Xboksów 360 na poziomie 240 punktów Microsoftu. W jeszcze lepszej sytuacji są pecetowcy, którzy dostaną dodatek zupełnie za darmo w formie automatycznej aktualizacji przez Steama.

Premiera pierwszego dodatku DLC do Metro 2033 już jutro - ilustracja #1

Warto przypomnieć, co owe rozszerzenie będzie w sobie zawierać. Wprawdzie właściciele komputerowej wersji nie muszą się nawet zastanawiać się nad jego ściągnięciem, ale w innej sytuacji są osoby posiadające grę na konsolę. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wszystkie zmiany dotyczą trybu dla jednego gracza – można zapomnieć więc o rozgrywce wieloosobowej, której domagała się spora grupa użytkowników.

Pobranie Ranger Packa spowoduje, że w kampanii będziemy mogli korzystać z dwóch nowych rodzajów broni – Heavy Automatic Shotgun oraz Volt Driver. Jest to akurat kosmetyczna zmiana, która nie zmodyfikuje jakoś znacząco jednoosobowej przygody. Więcej możemy się spodziewać po dodanych dwóch niedostępnych wcześniej poziomach trudności.

Ranger Mode jest pierwszym z nich i spowoduje znaczne zredukowanie dostępnej na poziomach ilości amunicji. Możemy być w tym przypadku pewni, że wciąż będzie jej nam brakować, wobec czego trzeba będzie jej używać bardzo rozsądnie. Należy też pamiętać, że naboje pełnią w tej grze rodzaj swego rodzaju waluty, więc ich ciągły brak może być tym bardziej dokuczliwy. W zamian za to wszystkie bronie będą zadawać większe obrażenia, jednak dotyczy to nie tylko tych użytkowanych przez nas, ale również przeciwników.

Premiera pierwszego dodatku DLC do Metro 2033 już jutro - ilustracja #2

Z kolei w Ranger Hardcore Mode zostaniemy pozbawieni możliwości korzystania z HUD-a, czyli wszelkich wskaźników i informacji wyświetlanych na ekranie. Możemy się wobec tego spodziewać braku danych na temat ilości posiadanej przez nas amunicji, a także usunięcia celownika.

Wiadomo też, że za sprawą Ranger Packa zostanie dodanych kilka Osiągnięć o łącznej wartości 250 punktów GS, co z pewnością dla wielu osób będzie dodatkową zachętą do jego ściągnięcia. Na razie nie wiemy, czy w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych dodatków dla Metro 2033.