Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2010, 14:26

autor: Olek

Premiera Guitar Hero: Warriors of Rock po wakacjach

Koncern Activision oficjalnie zapowiedział kolejną odsłonę serii Guitar Hero. Warriors of Rock ma być powrotem do muzycznych korzeni marki, czyli klasyki rocka. Gra wniesie jednak sporo nowości, w tym tryb misji z rozbudowaną warstwą fabularną. Chwytając za nowo zaprojektowane, gitaropodobne kontrolery, gracze staną do walki, by uratować rock'n'roll.

Koncern Activision oficjalnie zapowiedział kolejną odsłonę serii Guitar Hero. Warriors of Rock ma być powrotem do muzycznych korzeni marki, czyli klasyki rocka. Gra wniesie jednak sporo nowości, w tym tryb misji z rozbudowaną warstwą fabularną. Chwytając za nowo zaprojektowane, gitaropodobne kontrolery, gracze staną do walki, by uratować rock'n'roll.

Premiera Guitar Hero: Warriors of Rock po wakacjach - ilustracja #1

Seria Guitar Hero, której nie brakuje zagorzałych antagonistów, wciąż cieszy się dużą popularnością i trudno dziwić się jej twórcom, że kolejne części wydawane są w jednorocznych odstępach. O szóstej odsłonie gry przygotowywanej przez Neversoft Entertainment wiemy od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz jej wydawca – koncern Activision udostępnił oficjalne informacje na jej temat oraz pokazał pierwszy zwiastun wideo.

W krótkim materiale filmowym zobaczyć można muzyków przeradzających się w rockowe monstra. Nawiązuje to do warstwy fabularnej gry, praktycznie nieobecnej w poprzednich częściach serii. Tym razem muzyczna kariera graczy rozpocznie się w podłym nowojorskim klubie CBGB. Wykonując kolejne zadania, wirtualni muzycy zyskają nie tylko sławę, ale ściągną na siebie uwagę rockowego pół-boga (któremu głosu użyczy Gene Simmons z zespołu Kiss). Ten poprosi ich o pomoc w zgładzeniu bestii, która w świecie bóstw i potworów zagraża rock'n'rollowi.

Rzecz jasna Guitar Hero: Warriors of Rock nie będzie grą bazującą wyłącznie na trybie kampanii. Zgodnie z zapowiedziami pojawi się w niej to, co fani polubili najbardziej w poprzednich odsłonach serii. Nie zabraknie więc opcji współzawodnictwa z innymi graczami, trybów Party Play jump in/out a także szybkich rozgrywek Quickplay+ (w 13 wariantach).

Premiera Guitar Hero: Warriors of Rock po wakacjach - ilustracja #2

GH:WoR zawierać będzie ponad 90 utworów (najwięcej w dotychczasowej historii serii Guitar Hero). Wśród nich nie zabraknie wiecznie żywych klasyków rocka – Queen, Black Sabbath, The Rolling Stones, Jethro Tulls, Def Lepperd, Dire Straits, Kiss czy ZZ Top. Pojawi się także nowy utwór Dave'a Mustine'a z Megadeth „Sudden Death” zainspirowany fabułą gry. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z zasobów liczącej już ponad 500 utworów biblioteki Guitar Hero.

Debiutu Guitar Hero: Warriors of Rock, w wersjach na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Nintendo Wii, należy spodziewać się we wrześniu. Na półkach sklepowych grze towarzyszyć będzie także nowa „gitara”, czyli utrzymany w klimacie „Wojowników Rocka” kontroler.

Poniżej przedstawiamy listę ujawnionych do tej pory utworów, jakie znajdą się w Guitar Hero: Warriors of Rock.

 1. AFI – “Dancing Through Sunday”
 2. Anthrax – “Indians”
 3. Avenged Sevenfold – “Bat Country”
 4. Black Sabbath – “Children Of The Grave”
 5. Buzzcocks – “What Do I Get?”
 6. Children Of Bodom – “If You Want Peace... Prepare For War”
 7. The Cure – “Fascination Street”
 8. Def Leppard – “Pour Some Sugar On Me (Live)”
 9. Dethklok – “Bloodlines”
 10. Dire Straits – “Money For Nothing”
 11. DragonForce – “Fury of the Storm”
 12. Drowning Pool – “Bodies”
 13. Fall Out Boy – “Dance, Dance”
 14. Foo Fighters – “No Way Back”
 15. Foreigner – “Feels Like The First Time”
 16. The Hives – “Tick Tick Boom”
 17. Jane’s Addiction – “Been Caught Stealing”
 18. Jethro Tull – “Aqualung”
 19. KISS – “Love Gun”
 20. Linkin Park – “Bleed It Out”
 21. Megadeth – “Sudden Death”
 22. Metallica & Ozzy Osbourne – “Paranoid (Live)”
 23. Muse – “Uprising”
 24. My Chemical Romance – “I'm Not Okay (I Promise)”
 25. Night Ranger – “ (You Can Still) Rock In America”
 26. Nine Inch Nails – “Wish”
 27. The Offspring – “Self Esteem”
 28. Queen – “Bohemian Rhapsody”
 29. Rammstein – “Waidmanns Heil”
 30. The Rolling Stones – “Stray Cat Blues”
 31. Silversun Pickups – “There’s No Secrets This Year”
 32. Slayer – “Chemical Warfare”
 33. Slipknot – “Psychosocial”
 34. Stone Temple Pilots – “Interstate Love Song”
 35. ZZ Top – “Sharp Dressed Man (Live)”