Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2023, 20:24

Nie zanosi się na kolejną obsuwę Atomic Heart - jest złoty status

Zloty status Atomic Heart oznacza, że gra najpewniej ukaże się zgodnie z planem. Szkoda tylko, iż karta gry na Steamie nadal nie potwierdza implementacji Denuvo.

Źródło fot. Mundfish | Focus Entertainment.
i

Atomic Heart otrzymało złoty status. Studio Mundfish poinformowało we wpisie na Twitterze o formalnym zakończeniu prac nad swoją strzelanką. Tym samym potwierdzono, że nie powinno już dojść do żadnych opóźnień i gra ukaże się zgodnie z planem – 21 lutego.

Zespół Mundfish nie zdecydował się na uczczenie złotego statusu Atomic Heart nowymi materiałami z gry (jeśli nie liczyć krótkiej prezentacji zza kulis produkcji). Muszą nam więc wystarczyć ostatni pokaz rozgrywki i zwiastun udostępnione przez twórców w tym miesiącu.

Przypomnijmy także, że deweloper obiecuje, iż Atomic Heart będzie działał w 60 klatkach na sekundę w „dynamicznej” rozdzielczości 4K na konsolach PS5 i XSX. Dotyczy to głównie zamkniętych lokacji w podziemiach, na powierzchni tak wysoka wydajność nie jest gwarantowana.

Wiemy też, że Atomic Heart zostanie zabezpieczone na pecetach przez antypiracki system Denuvo. Informacji o tym nie ma jeszcze na karcie gry na platformie Steam, ale już w październiku 2022 roku potwierdził to Robert Bagratuni, szef studia Mundfish, w wywiadzie dla serwisu Igromania.

Przyznał wtedy, że zespół nie jest w stanie ocenić wpływu DRM-u na wydajność gry, ale zaznaczył, iż wykorzystanie technologii DLSS powinno nadrobić straty w klatkach na sekundę (o ile obecność Denuvo faktycznie przełoży się na spadki płynności wyświetlania animacji).

Atomic Heart ukaże się 21 lutego na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S, tak jak zapowiadano w listopadzie zeszłego roku. Tytuł będzie też od razu dostępny w usłudze Game Pass na pecetach i Xboxach. Ponadto na wszystkich platformach gra zaoferuje pełną polską wersję językową.

Studio Mundfish odpowiedzialne za Atomic Heart to rosyjska firma z siedzibą na Cyprze. W skład zespołu wchodzą programiści i inni specjaliści z różnych stron świata. Więcej o kontrowersyjnej dacie premiery gry Atomic Heart, a także niejasnych powiązaniach firmy Mundfish z instytucjami pośrednio zasilającymi budżet rosyjskiego rządu przeczytacie tutaj.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej