Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2023, 21:14

Atomic Heart współtworzą Polacy; nowy trailer

Mundfish zdradziło nowe szczegóły związane z Atomic Heart. Wynika z nich, że nad tytułem pracują m.in. Polacy. Dodatkowo otrzymaliśmy zwiastun prezentujący szereg ulepszeń graficznych.

Źródło fot. Mundfish
i

Premiera Atomic Heart zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym deweloperzy ze studia Mundfish zdradzają coraz więcej szczegółów związanych z tytułem. Teraz dowiedzieliśmy się, że nad produkcją pracują między innymi Polacy. Ponadto otrzymaliśmy trailer prezentujący grę w pełnej graficznej okazałości, sponsorowanej przez technologie firmy Nvidia.

Polacy pracują nad Atomic Heart

Dziennikarze z serwisu Wccftech przeprowadzili wywiad z deweloperami odpowiedzialnymi za Atomic Heart. Znalazło się w nim wiele ciekawych informacji. Twórcy opowiedzieli choćby o problemach związanych z poszczególnymi etapami produkcji oraz porzuconych pomysłach – między innymi na multiplayer. Zapowiedziano również, że gra otrzyma DLC, które znacznie rozbudują fabułę oraz dodadzą nowe obszary, zagadki i przeciwników.

Dla nas potencjalnie najciekawszym fragmentem tekstu jest jednak wzmianka o liczbie deweloperów i ich pochodzeniu. Obecnie nad Atomic Heart czuwa ok. 130 pracowników z różnych krajów – w tym z Polski (i naszych rodaków jest potencjalnie niemało w zespole, skoro zostali wyliczeni jako pierwsza narodowość). Nie wszyscy pracują w siedzibie studia na Cyprze, wymaga to więc zręcznej koordynacji.

Atomic Heart z RTX

Na oficjalnym kanale firmy Nvidia pojawił się dziś również powyższy trailer Atomic Heart. Trwający niewiele ponad minutę materiał pozwala nam zobaczyć grę z włączonymi dwiema technologicznymi nowinkami: DLSS 3 i ray tracingiem. Trzeba przyznać, że całość robi wrażenie.

Jeśli jednak chodzi o sceny zaprezentowane w trailerze, to nie znajdziecie tutaj nic nowego. Wszystko to urywki pokazane na wcześniejszych materiałach, tyle że z podkręconą grafiką.

Atomic Heart zadebiutuje 21 lutego 2023 roku. Tytuł zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej