Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2019, 20:26

autor: Vergil

Pre-load Metro Exodus na PC tylko na platformie Steam

Gracze, którzy zdążyli złożyć zamówienie przedpremierowe na grę Metro Exodus na platformie Steam, będą mogli pobrać jej pliki szybciej, w ramach tak zwanego pre-loadu. Klienci Epic Games Store tymczasem muszą wstrzymać się z tym do momentu debiutu najnowszego dzieła studia 4A Games.

Pomimo że pecetową wersję gry Metro Exodus przez najbliższy rok będzie można nabyć wyłącznie w sklepie Epic Games Store (klucz do niego znajdziemy również w wersjach pudełkowych), gracze, którzy zdążyli złożyć zamówienie przedpremierowe na Steamie otrzymają swoją kopię gry (a także wszystkie DLC, które zostaną wydane po premierze, oczywiście o ile zdecydują się je nabyć).

Studio 4A Games poinformowało dzisiaj za pośrednictwem twitterowego profilu swojego dzieła, że pliki gry będzie można pobrać jeszcze przed jej debiutem, w ramach tak zwanego pre-loadu; dzięki temu będzie można cieszyć się omawianą produkcją już w momencie premiery. Obecnie nie znamy jednak żadnych terminów; z uwagi na fakt, że Metro Exodus trafi do sprzedaży za raptem trzy dni, w najbliższym czasie powinniśmy poznać konkrety na ten temat. Co ciekawe, pre-load będzie możliwy wyłącznie na platformie firmy Valve; klienci, którzy złożyli zamówienie w sklepie Epic Games, będą musieli poczekać z pobieraniem do chwili debiutu opisywanego tytułu.

Czas pokaże, jak zamieszanie z dostępnością pecetowej wersji gry Metro Exodus odbije się na jej sprzedaży. - Pre-load Metro Exodus na PC tylko na platformie Steam - wiadomość - 2019-02-12
Czas pokaże, jak zamieszanie z dostępnością pecetowej wersji gry Metro Exodus odbije się na jej sprzedaży.

Przypomnijmy, że Metro Exodus zniknęło z oferty Steama 28 stycznia. Decyzja firmy Koch Media, do której należy jego wydawca – Deep Silver – wzbudziła liczne kontrowersje. Nie dość, że wielu graczy nie pozostawiło na niej suchej nitki (i robi to nadal, choćby „bombardując” negatywnymi reakcjami czy też „łapkami w dół” materiały promocyjne gry), to jeszcze odcięło się od niej THQ Nordic (właściciel Koch Media), a także sam Dmitrij Głuchowski (autor książkowej trylogii i całego uniwersum), który przeprosił fanów za taki stan rzeczy.

Metro Exodus zapowiada się jednak co najmniej dobrze, o czym możecie się przekonać, na przykład czytając naszą styczniową zapowiedź. Premiera gry na komputerach osobistych, a także PlayStation 4 oraz Xboksie One odbędzie się 15 lutego (warto przypomnieć, że nad Wisłą tytuł doczeka się kinowej lokalizacji). Niedługo w sieci powinny więc pojawić się pierwsze recenzje tego tytułu, z których dowiemy się, czy rewolucyjne zmiany wprowadzone przez studio 4A Games wyszły jego dziełu na dobre.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro
  3. Wszystko o Metro Exodus