Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2015, 10:12

autor: Adrian Werner

Prace nad Halo 6 już trwają

Studio 343 zdradziło, że już rozpoczęło wstępne prace nad Halo 6. Co więcej, autorzy mają w ogólnych zarysach rozplanowane następne dziesięć lat tej marki.

Część piąta serii zadebiutuje za równy miesiąc. - Prace nad Halo 6 już trwają - wiadomość - 2015-09-27
Część piąta serii zadebiutuje za równy miesiąc.

Do premiery Halo 5: Guardians pozostał raptem miesiąc, więc nikogo nie zdziwi chyba ujawniona właśnie informacja, że autorzy już rozpoczęli przymiarki do kolejnej odsłony cyklu. Firma Microsoft nie ukrywa, że jest to zdecydowanie najcenniejsze marka będąca jej własnością, więc powstanie następnej kontynuacji było oczywistością. Ludzie z zajmującego się rozwijaniem serii studia 343 zdradzili, że wiedzą już nie tylko, co wydarzy się w Halo 6, ale mają w ogólnych zarysach zaplanowaną fabułę na co najmniej następne dziesięć lat cyklu.

Celem Microsoftu jest zagwarantowanie marce Halo stałego miejsca w popkulturze, w taki sposób, aby nawet za dwadzieścia lat cieszyła się niesłabnącą popularnością. Takie ambicje wymagają starannych przygotowań, dlatego równolegle z pracami nad Halo 6 tworzone są także zręby historii na kolejne lata. Oczywiście, te plany nie są ustalone na sztywno, gdyż sytuacja rynkowa może ulec zmianie, ale scenarzyści wiedzą już jak zakończy się cała historia Master Chiefa.

Przypomnijmy, że Halo 5: Guardians trafi do sprzedaż 27 października tego roku. W planach jest oczywiście tylko wersja na konsolę Xbox One. Trwają także prace nad strategią Halo Wars 2, opracowanie której powierzono znanemu z cyklu Total War studiu Creative Assembly. Ten projekt ukaże się zarówno na Xboksa One, jak i pecety. Do tej pory wszystkie odsłony serii sprzedały się łącznie w nakładzie przekraczającym 65 mln egzemplarzy.

  1. Halo – oficjalna strona cyklu
Prace nad Halo 6 już trwają - ilustracja #3

Microsoft rozwija także markę w innych mediach. Zwłaszcza dużą aktywnością firma wykazuje się w przypadku powieści. W tym roku na rynek trafiły już dwie książki - Halo: Hunters in the Dark autorstwa Petera Davida oraz napisane przez Matta Forbecka Halo: New Blood.

Natomiast na grudzień zaplanowano premierę powieści Halo: Shadow of Intent, której autorem jest Joseph Staten. Niestety, na razie żaden polski wydawca nie wyraził zainteresowania tymi pozycjami.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Halo Infinite

Halo Infinite