Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2022, 09:46

Halo Infinite z 20 mln graczy. Dział gier Microsoftu rośnie jak na drożdżach

Halo Infinite zaliczyło najlepszy debiut w historii serii i pomogło działowi gier firmy Microsoft w uzyskaniu imponujących wzrostów w minionym kwartale.

NIEDAWNE SUKCESY MICROSOFTU W SKRÓCIE:
  1. w Halo Infinite zagrało już ponad 20 mln osób – to najlepszy debiut w historii serii,
  2. grę wyścigową Forza Horizon 5 sprawdziło ok. 18 mln graczy,
  3. wzrosły przychody działu gier Microsoftu,
  4. wzrosty były napędzane przez premiery własnych gier firmy, w tym Halo Infinite oraz Forza Horizon 5,
  5. przychody uzyskane przez Microsoft z tytułu sprzedaży gier innych wydawców były niższe, na co wpływ miały m.in. rozczarowujące wyniki CoD: Vanguard oraz Battlefielda 2042.

Halo Infinite okazało się jedną z najbardziej dopracowanych gier końcówki ubiegłego roku. Teraz dowiedzieliśmy się, że produkcja jest również wielkim hitem kasowym.

Firma Microsoft pochwaliła się, że w Halo Infinite zagrało już ponad 20 milionów osób, w efekcie czego gra zaliczyła najlepszy debiut w historii marki. Liczby tej nie należy utożsamiać z wynikami sprzedaży. Moduł multiplayer dostępny jest bowiem w modelu darmowym z mikropłatnościami, a w płatną kampanię można zagrać także w ramach abonamentu Game Pass. Mimo to rezultat i tak robi ogromne wrażenie.

Halo Infinite z 20 mln graczy. Dział gier Microsoftu rośnie jak na drożdżach - ilustracja #1
Wynikiem pochwalono się na oficjalnym koncie twitterowym marki Halo.

Zainteresować Cię może nasza publicystyka:

  1. Zielony może więcej

Abonament Game Pass kupisz tutaj

To nie koniec dobrych wieści związanych z Microsoftem. Firma ogłosiła bowiem wyniki finansowe za miniony kwartał. Przychody związane z branżą gier wzrosły o 8% w porównaniu z ostatnimi trzema miesiącami 2020 roku. Kategoria sprzętu zarobiła o 4% więcej, a gier i usług – o 10%.

Co ciekawe, wzrost przychodu ze sprzedaży gier i usług był głównie zasługą rosnącej popularności Game Passa, który niedawno przekroczył próg 25 mln abonentów, oraz debiutów produkcji wydawanych przez Microsoft. Ostatni kwartał 2021 roku był pod tym względem wyjątkowo obfity. W tym okresie firma wydała nie tylko Halo Infinite, ale również Forza Horizon 5 oraz Age of Empires IV. Ogłaszając wyniki finansowe, prezes Microsoftu Satya Nadella pochwalił się, że w Forza Horizon 5 zagrało już ponad 18 mln osób.

Zanotowano za to spadek przychodu z gier innych wydawców, co spowodowane było głównie rozczarowującymi wynikami Call of Duty: Vanguard oraz przede wszystkim porażką Battlefielda 2042.

Przypomnijmy, że darmowy tryb multiplayer Halo Infinite zadebiutował w listopadzie 2021 roku (w ramach otwartej bety), a w grudniu ukazała się płatna kampania fabularna. Gra ukazała się na PC, Xboksie One i Xboksie Series X/S.

  1. Recenzja gry Halo Infinite – oldskul jest cool
  2. Halo Infinite – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona marki Halo

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.