Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2022, 09:32

Star Wars: Battlefront 3 nie powstanie; DICE skupia się na Battlefieldzie

Wygląda na to, że nie doczekamy się zapowiedzi Star Wars: Battlefront 3. DICE zamierza w pełni skupić się na rozwoju Battlefielda.

W SKRÓCIE:
  • DICE nie będzie dalej rozwijać serii Star Wars: Battlefront.
  • Studio poświęci się pracom nad Battlefieldem.
  • Grami EA ze świata Star Wars zajmować będzie się Respawn Entertainment.

Serię Star Wars: Battlefront od DICE trapiło wiele problemów. Pierwsza część oferowała stanowczo zbyt mało zawartości, zaś druga zasypywała nas loot boxami. W ogólnym rozrachunku gry te miały jednak bardzo duży potencjał, a fani mogli liczyć, że kolejna odsłona cyklu będzie w końcu produkcją idealną. Niestety nie będzie nam dane się o tym przekonać, ponieważ Battlefront 3 najprawdopodobniej nigdy nie powstanie.

Według portalu VentureBeat DICE zamierza w pełni skupić się na rozwoju Battlefielda 2042. W przyszłości proces ten będzie kontynuowany - szwedzcy deweloperzy poświęcą się pracy nad swoją serią sieciowych shooterów. Ma to wymagać sporego zaangażowania, więc studio było zmuszone porzucić plany rozwijania gwiezdnowojennej strzelanki. Jego krótki romans z uniwersum Star Wars dobiegł więc końca.

Ma to być zresztą generalny trend w EA. Firma ma bowiem położyć nacisk na rozwój oryginalnych marek poszczególnych studiów. Ewolucję wszystkich projektów związanych z Gwiezdnymi wojnami, które nadal są w planach, nadzorować ma zaś Respawn Entertainment. Jest to zgodne z wczorajszą zapowiedzią, według której studio sprawuje pieczę nad trzema tytułami z uniwersum Star Wars.

Warto zauważyć, że grami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojne zajmuje się coraz więcej firm spoza rodziny EA – w projekty związane z tą marką zaangażowały się m.in. Ubisoft i Quantic Dream. Wczoraj sieć obiegły też plotki, według których trwają prace nad trzecią odsłoną KOTOR-a. BioWare podobno nie ma z nią nic wspólnego.