Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 stycznia 2022, 10:14

Disney Plus trafi do Polski tego lata

Wiemy, kiedy Disney Plus zadebiutuje w Polsce. Platforma streamingowa stanie się dostępna w naszym kraju tego lata.

W SKRÓCIE:
  • Disney Plus zadebiutuje w Polsce tego lata.
  • Na razie nie znamy ceny subskrypcji.
  • Platforma pojawi się wtedy w 42 nowych państwach.

Na informację tę czekaliśmy przez bardzo długi czas, ale w końcu ją ogłoszono. Tego lata platforma streamingowa Disney Plus zadebiutuje w Polsce. Jest to część kolejnego etapu szeroko zakrojonej ekspansji serwisu, którą zapowiadano w sierpniu ubiegłego roku. W okresie tym pojawi się on także w 41 innych państwach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Polscy widzowie w końcu otrzymają więc dostęp do obszernej biblioteki tytułów, wśród których znajdują się między innymi produkcje z uniwersum MCU oraz Gwiezdnych wojen. Na platformie znaleźć można także wiele kultowych animacji i programów rozrywkowych oraz popularnonaukowych. W bibliotece serwisu znajdują się również produkcje wytwórni 20th Century Studios, FX czy Searchlight, które zebrane zostały razem w ramach marki Star.

Niestety na razie nie zdradzono, ile zapłacimy za dostęp do usługi. Aktualnie możemy jedynie sugerować się zagranicznymi cenami. W Stanach Zjednoczonych użytkownicy Disney Plus muszą miesięcznie wydawać 7,99 dolarów (około 30 zł). W strefie euro konsumenci za możliwość korzystania z serwisu płacą zaś 8,99 euro (około 40 zł). Jeśli planujecie więc wykupić dostęp do platformy Disneya, to możecie zacząć przygotowywać się na spory wydatek.