filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 stycznia 2022, 10:14

Disney Plus trafi do Polski tego lata

Wiemy, kiedy Disney Plus zadebiutuje w Polsce. Platforma streamingowa stanie się dostępna w naszym kraju tego lata.

W SKRÓCIE:
  • Disney Plus zadebiutuje w Polsce tego lata.
  • Na razie nie znamy ceny subskrypcji.
  • Platforma pojawi się wtedy w 42 nowych państwach.

Na informację tę czekaliśmy przez bardzo długi czas, ale w końcu ją ogłoszono. Tego lata platforma streamingowa Disney Plus zadebiutuje w Polsce. Jest to część kolejnego etapu szeroko zakrojonej ekspansji serwisu, którą zapowiadano w sierpniu ubiegłego roku. W okresie tym pojawi się on także w 41 innych państwach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Disney+ kupisz tutaj

Polscy widzowie w końcu otrzymają więc dostęp do obszernej biblioteki tytułów, wśród których znajdują się między innymi produkcje z uniwersum MCU oraz Gwiezdnych wojen. Na platformie znaleźć można także wiele kultowych animacji i programów rozrywkowych oraz popularnonaukowych. W bibliotece serwisu znajdują się również produkcje wytwórni 20th Century Studios, FX czy Searchlight, które zebrane zostały razem w ramach marki Star.

Niestety na razie nie zdradzono, ile zapłacimy za dostęp do usługi. Aktualnie możemy jedynie sugerować się zagranicznymi cenami. W Stanach Zjednoczonych użytkownicy Disney Plus muszą miesięcznie wydawać 7,99 dolarów (około 30 zł). W strefie euro konsumenci za możliwość korzystania z serwisu płacą zaś 8,99 euro (około 40 zł). Jeśli planujecie więc wykupić dostęp do platformy Disneya, to możecie zacząć przygotowywać się na spory wydatek.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej