Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2012, 14:10

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Prace nad filmową adaptacją serii Gears of War zostaną wznowione?

Serwis Variety poinformował, że agencja reprezentująca studio Epic Games i Stuarta Beattiego, autora pierwszej wersji scenariusza filmowej adaptacji serii Gears of War, spotka się z jej producentami, aby wznowić prace nad projektem. Trudności w jego realizacji wyniknęły z zaangażowania wytwórni New Line Cinema w trylogię „Hobbit” Petera Jacksona.

Możliwe, że Marcus Fenix w końcu trafi na srebrny ekran

Temat kinowej adaptacji serii Gears of War powraca. Zgodnie z doniesieniami serwisu Variety, Creative Artists Agency – reprezentująca studio Epic Games i Stuarta Beattiego (autora pierwszej wersji scenariusza) – planuje „spotkać się z producentami filmu w nadchodzących tygodniach, aby rozpocząć nad nim prace w innej wytwórni”. Dotychczas w tym kontekście wymieniana była New Line Cinema, która jednak postanowiła w pierwszej kolejności skupić się na sfinansowaniu trylogii Petera Jacksona na motywach powieści Hobbit J.R.R. Tolkiena.

W rozmowach najprawdopodobniej wezmą udział Marty Bowen i Wyck Godfrey (znani z filmów z cyklu „Zmierzch”), od poczatku wymieniani w roli producentów. Według redaktora Variety, podczas spotkania zostanie podjęty temat scenariusza produkcji. Agencja Creative Artists ma rzekomo zaproponować, aby skupić się na projekcie przygotowanym przez Stuarta Beattiego (Piraci z Karaibów). Był on autorem pierwszej, monumentalnej wersji scenariusza filmowych przygód Marcusa Fenixa, ale z czasem został zastąpiony przez Chrisa Morgana i Billy’ego Raya.

Fanów serii Gears of War z pewnością uspokoi fakt, że pomimo odejścia Cliffa Bleszinskiego z Epic Games, wymienianego kilka lat temu jako producenta wykonawczego projektu, amerykańskie studio nadal będzie nadzorowało proces powstawania filmu.

O filmowej ekranizacji bestsellerowej serii Gears of War mówi się od 2007 roku, a wśród możliwych kandydatów na reżysera wymieniano m.in. Lee Wisemana (cykl Underworld), który ostatecznie zajął się innym projektem. Miejmy nadzieję, że tym razem jej producenci oraz studio Epic Games przejdą od zapowiedzi i planów do konkretnych działań, godnych historii o Marcusie Feniksie.

Jednocześnie warto zauważyć, że informacje serwisu Variety wpisują się w szerszy trend tworzenia filmów opartych na znanych grach komputerowych – wystarczy wspomnieć o projektach ekranizacji Assassin’s Creed, Metal Gear Solid, Deus Ex: Bunt Ludzkości, czy też Splinter Cell. Tego rodzaju przedsięwzięcia pozwalają wytwórniom na odkrycie nowej, potencjalnie dużej żyły złota, bez obaw o konieczność tworzenia i wprowadzania na rynek nowej marki.