Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2013, 10:51

autor: sathorn

Powstanie film na podstawie serii Ghost Recon?

Serwis Los Angeles Times donosi, że Jean-Julien Baronnet, prezes firmy Ubisoft Motion Pictures, prowadzi wstępne rozmowy mające na celu rozpoczęcie prac nad filmem Ghost Recon.

Firma Ubisoft Motion Pictures, stworzona dla koordynowania i tworzenia dzieł filmowych na bazie marek francuskiego wydawcy, pozostaje bardzo aktywna. Los Angeles Times donosi, że są już podejmowane pierwsze wysiłki mające na celu ekranizację serii Ghost Recon.

Ghost Recon to jedna z czołowych marek Ubisoftu - Powstanie film na podstawie serii Ghost Recon? - wiadomość - 2013-01-02
Ghost Recon to jedna z czołowych marek Ubisoftu

Ghost Recon to seria strzelanin taktycznych, sygnowana nazwiskiem pisarza Toma Clancy’ego, żywa od ponad dziesięciu lat. Pierwsza część, Tom Clancy’s Ghost Recon, ukazała się w 2001 roku. Najnowsza, Tom Clancy’s Ghost Recon Online, ujrzała światło dzienne 15 sierpnia 2012 roku.

Niestety nie są znane żadne szczegóły dotyczące projektu stworzenia filmowej adaptacji jednej z czołowych marek Ubisoftu. Jean-Julien Baronnet, prezes Ubisoft Motion Pictures, podobno dopiero przygotowuje grunt pod ewentualną umowę.

Jeżeli prace nad ekranizacją Ghost Recona faktycznie się rozpoczną, to w produkcji znajdzie się trzeci pełnometrażowy obraz, oparty na własności intelektualnej firmy Ubisoft. Wcześniejsze doniesienia mówią o filmach: Assassin’s Creed z Michaelem Fassbanderem i Splinter Cell z Tomem Hardym.

Do tej pory firma Ubisoft decydując się na dopuszczenie do produkcji filmów opartych na swoich markach dbała o to, żeby zapewnić sobie możliwość brania udziału w pracach nad tymi obrazami. Baronnet wielokrotnie zapewniał, że pragnie zachować spójność pomiędzy różnego rodzaju mediami, w jakich pojawia się własność intelektualna Ubisoftu.